[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

VPN od Cloudflare dostępny bezpłatnie na smartfony (do 10 GB / mc)

30 września 2019, 18:15 | W biegu | komentarzy 16

Aplikacja 1.1.1.1: Faster & Safer Internet na Androida i iOS posiada już wsparcie dla VPN od Cloudflare (Warp+). Całość oparta jest na nowoczesnym (w porównaniu np. do OpenVPN) protokole Wireguard. Zapewni to odpowiednią prędkość działania. Od kwietnia była dostępna w sklepach z aplikacjami, należało zapisać się na długą listę oczekujących i cierpliwie czekać na aktualizację.

 

VPN

Do połączenia z siecią VPN wystarczy jedno kliknięcie.

Usługa jest całkowicie bezpłatna. Jednak na każdy miesiąc otrzymujemy 10 GB pełnej przepustowości, a w przypadku wykorzystania zostanie ona ograniczona (“If you run out of data you will lose the benefits of WARP+, your Internet connection will remain secure but it may feel slower

Aby otrzymać dodatkowy 1 GB na jeden miesiąc należy polecić aplikację wybranej osobie, która następnie musi się zarejestrować (format linków to warp.plus/[Dynamic Link]). Możemy również wykupić dostęp bez limitów za 20 zł / msc, co jest bardzo konkurencyjną ceną.

Z poziomu aplikacji nie dowiemy się, jaki adres IP został nam przydzielony (istnieje też wsparcie dla IPv6). Wygląda na to, że serwer VPN znajduje się w państwie, z którego pochodzimy (w naszym przypadku Warszawa, adres to np. 8.40.107.60). Nie ma więc szans na ominięcie restrykcji np. w serwisach typu Netflix. Warto przypomnieć, że prawdziwym celem stosowania VPN jest zapewnienie bezpieczeństwa przesyłanym danym, a nie anonimizacja użytkownika czy inne działania.

Przed wdrożeniem VPN do aplikacji dostępna była tylko usługa DNS (1.1.1.1). W mobilnych systemach “podszywała” się pod VPN. Szyfrowała wszystkie przesyłane dane (DNS-over-HTTPS, od niedawna dostępny w Firefox oraz testowo w Chrome), a także mogliśmy liczyć na bardzo dużą przepustowość. Prawdopodobnie jest to spowodowane rozległą siecią serwerów Cloudflare (można było je wszystkie całkowicie obciążyć wyrażeniem regularnym) i pewnie wsparciem dla HTTP/3.

–mg

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Kingu

  Super że wireguard zaczyna się stabilizować. Niestety klient np. pod Windows wciąż ma problemy z zasobami i jeszcze nie jest idealnie.
  Ale niech się popularyzuje, bo brakuje lekkiego rozwiązania do VPN.

  Odpowiedz
 2. m4rcel

  Na pewno każdy dostaje za free 10GB? Ja zainstalowałem właśnie i mam 0GB VPN nie działa w ogóle. Mam tylko opcje zakupu opcji nielimitowanej wersji lub stworzenia linka z referencją.

  Odpowiedz
  • Null

   Potwierdzam. 0GB.

   Odpowiedz
  • Michał

   „Od kwietnia była dostępna w sklepach z aplikacjami, należało zapisać się na długą listę oczekujących i cierpliwie czekać na aktualizację”, dzięki czemu VPN był za darmo. Trochę za późno, ale inną darmową alternatywą jest ProtonVPN

   Odpowiedz
  • RamCin

   U mnie podobnie. Też tylko opcja zakupu za 20 zł/m-c.

   Odpowiedz
  • Daro

   Mam to samo

   Odpowiedz
  • Marcin

   Mam tak samo.

   Odpowiedz
  • Daro

   Też nie otrzymałem 10gb

   Odpowiedz
  • Norbert

   Mam to samo, wiec albo jakiś limit został osiągnięty i już nie dają albo trzeba poczekać

   Odpowiedz
  • Wujek Pawel

   Witam,
   Moge ci podeslac specjalny link, gdzie aktywujesz pakiet ;)

   Odpowiedz
  • Jacek

   Mam. Nie wiem czy t oma związek z tym, że 1.1.1.1 miałem już wcześniej

   Odpowiedz
  • Tycjan

   Dokładnie. Również nie mam nic. Zaprosiłem kilku znajomych i wygląda że można dostać 1GB dziennie niezależnie ile osób się zaprosiło.

   Odpowiedz
 3. radoslaw

  A i owszem, 0GB jak w mordę strzelił.

  Odpowiedz
 4. andor
  Odpowiedz
 5. pm7

  0GB nie jest problemem, wciąż można używać. Wtedy serwerem wyjściowym jest ten sam, do którego trafia nasze połączenie, czyli zwykle serwery Cloudflare w tym samym kraju.

  Tak, ten VPN jest za DARMO.

  Płatne jest Warp PLUS, które używa routingu Cloudflare, żeby pakiety przechodziły przez połączenie między serwerami Cloudflare (np. jak pobieramy coś z USA, to pójdzie przez połączenia Cloudflare między naszym krajem, a USA), co niby może przyśpieszać połączenie (np. jeżeli Orange ma zapchane połączenia zagraniczne).

  Odpowiedz
 6. Piotr

  Ja mam 11 GB chodź nikogo nie zapraszałem

  Odpowiedz

Odpowiedz