[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

USA wprowadza zakaz sprzedaży importu urządzeń Huawei / ZTE / Hikvision / Dahua / Hytera. Powód? bezpieczeństwo narodowe.

26 listopada 2022, 10:01 | W biegu | komentarzy 6

Temat relacjonuje BBC, dodając że np. Hikvision zeznaje iż wcale nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego USA. W każdym razie agencja FCC ma inne zdanie: FCC Bans Authorizations for Devices That Pose National Security Threat.

Wszystkie dość zawiłe szczegóły dostępne są w przeszło 180-stronicowym raporcie FCC. Warto też zaznaczyć, że podobne ruchy zaczynają być realizowane również w Europie.

~ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. W

  Bezpieczeństwo narodowe jest jak widać bardzo pojemnym pojęciem. Patrząc na ilość CVE amerykańskich i chińskich produktów decyzja raczej nie ma uzasadnienia merytorycznego.
  Czego to się nie robi gdy rośnie inflacja, recesja zagląda do garnka, rynek lokalny jest niekonkurencyjny a wybory tuż tuż …

  Odpowiedz
 2. Wojciech.

  Wspomniany rapor ma dwie strony

  Odpowiedz
 3. Batrek

  Przeciez kazda chinska firma ma prawny nakaz wspolpracy z chinskim wywiadem/agencjami rzadowymi. Co jest dosc jednoznaczne dla sektora krytycznego. Nadszedl czas w ktorym opgromowanie/hardware ma narodowosc…

  Odpowiedz
 4. Tomek

  Jeżeli rejestrator nie ma dostępu do internetu to raczej nie stanowi on zagrożenia. Tu chodzi chyba o ograniczenie działalności tych firm za to że wspierają działania partii komunistycznej.

  Odpowiedz
 5. Paweł

  Tu chodzi o pieniądze i dane. Rożne backdoory są wbudowane w oprogramowanie i to jest fakt. Jedyna różnica kto nas podłuchuje. Kto pamięta bug Cisco z CDP i telnetem, gdzie jawnie przyznali się, że to dla NSA? A to tylko czubek góry lodowej

  Odpowiedz

Odpowiedz