RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Udostępnią do hackowania satelitę na niskiej orbicie okołoziemskiej. Mają rozmach.

18 września 2019, 09:58 | W biegu | 0 komentarzy

Osoby które czytują sekuraka mają już przeczucie o jaką branżę chodzi – tak to wojsko USA (Air Force). Eksperyment z pewnymi systemami F-15 na tegorocznym Defconie się powiódł, a na przyszły rok szykuje się prawdziwa niespodzianka. W scope będzie sam satelita ale również infrastruktura naziemna:

While sending elite hackers after an orbiting satellite—and its ground station—might sound ambitious, it’s in keeping with Roper’s commitment to fundamentally changing how his branch of the military attacks its cybersecurity challenges

Całość będzie realizowana w kilku fazach – na początek prawdopodobnie zdalnie, finaliści zostaną zaproszeni przez Air Force na Defcon gdzie odbędą się finały. Generalnie też wszystkie chwyty dozwolone:

„If you want to get into a satellite, you can either go through the ground station or you can try to find a way into the satellite directly, with your own emitter. We will have opportunities for contestants to do both,” says Roper. “But what they’re going to do is try to take over the satellite by any means they find.

Przedstawiciele Air Force wspominają również o konieczności zmiany myślenia o cyberbezpieczeństwie, które zatrzymało się w Armii w okolicach lat 90-tych. Cała operacja poza bezpośrednim zwiększeniem bezpieczeństwa ma też na celu pewne poboczne aspekty – np. możliwość lepszego formułowania wymagań bezpieczeństwa dla zamawianych produktów…

Osoby zainteresowane tematem mogą zerknąć na mało techniczne *wprowadzenie* do tematu tutaj czy tutaj.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz