nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Policja wparowała zlikwidować nielegalną plantację marihuany, a znaleźli tam…

29 maja 2021, 08:18 | W biegu | komentarzy 13

… legalną farmę koparek Bitcoina. No nie tak do końca legalną, bo okazało się że właściciele kradli energię elektryczną.

Farma BTC, zdjęcie za BBC.

Jak namierzono instalację? Brytyjska Policja otrzymała doniesienia, że dużo osób kręci się dookoła budynku, znajdującego się nieco na uboczu. Dodatkowo dron potwierdził znaczną ilość ciepła wydobywającego się z dachu. Zatem może to być tylko jedno…

PS
Tutaj mógłbym rozwodzić się o tym, jak to Bitcoin wpływa na środowisko czy jak różne kraje zakazują kopania kryptowalut (niedostatki prądu). Mógłbym powspominać również kilka ciekawych historii typu: jak obniżyć rachunek za ogrzewanie, dzięki koparce ETH czy wręcz jak mieć ogrzewanie mieszkania za darmo. Może jeszcze dodać jakieś duże zdjęcie symbolizujące Bitcoina oraz napomnieć o ostatnich ostrych wahaniach kursu BTC. A może nawet dać link do jakiegoś naszego szkolenia?

Tylko po co? Całość newsa ma być po prostu krótką, luźną, weekendową ciekawostką :-)

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Flash

  Przeciez nowoczesne liczniki rejestruja roznice poboru energii i jesli ktos pobiera wiecej niz normalnie to jest to badane no chyba ze to taki kraj jak tajlandia albo meksyk. Swoja droga nie pamietam w jakim kraju (na pewno tam gdzie trudno o suchy lad) ale energia enektryczna jest generowana tylko przez panele fotowoltaiczne ktore sa budowana na plywajacych farmach a co gdyby w tym kraju robili takie rzeczy jak cryptomining? Z biednego malego panstewka zrobiloby sie mocarstwo.

  Odpowiedz
  • Jacek

   Kradli – czyli wpięli się przed licznikiem.

   Odpowiedz
  • witmann
   Odpowiedz
  • qwaler

   Dobre ćpanie masz, tylko nie pamiętam w jakim kraju legalne

   Odpowiedz
  • Elektryk

   Licznik- masz racje, zapisuje pobrane KW/h. Ale jezeli posepniesz się w instalacji przed licznikiem, masz wowczas prad za darmo. Przed licznikiem masz również bezpieczniki- nowy lub tak jak w angli stary typ. Wystarczy podpiac się za bezpiecznikiem. Widzę ze nie masz zielonego pojecia o elektryce

   Odpowiedz
   • Klaryk

    Elektryku, nie wiem gdzie Cię uczyli, ale dostawca prądu widzi takie „ubytki” przedlicznikowe, żeby takich elektryków stawiać przed sądem. Licznik jest potrzebny do faktury a nie do odnotowanie faktu poboru energii.

    Odpowiedz
    • Also

     Naprawdę wierzysz że dostawca widzi w całym swoim systemie przesyłowym, „ubytki” spowodowane jednym „elektrykiem” przed licznikiem? Nawet niech to będzie 100 co kradnie. Nie wierzę że w całej ilości przesyłowej, są wstanie to wychwycić.

     Odpowiedz
   • elektryk lepszy

    Licznik nie zapisuje KW/h, tylko kWh (kilowatogodziny).

    Odpowiedz
  • M.

   Flash takie głupoty zawsze piszesz ?

   Odpowiedz
 2. Teodor21

  W małej kontrze do modnego ostatnio tematu ile to crypto zużywają prądu. Zużywają ułamek tego co serwerownie dzięki którym między innymi można czytać ten artykuł. A tak na marginesie, bezrefleksyjne podążanie za rewelacjami pana Tesli, który mówi to co mówi manipulując rynkiem crypto i zarabiając na takich działaniach miliardy, nie przyczynia się do rozwiązywania problemu

  Odpowiedz
  • yep

   To taki legalny przekret jak vodka legalna z akcyza a bez akcyzy to ojej bimber xD

   Odpowiedz
  • Tomek

   Miałem napisać to samo. Pan Tesla nie jest takim debilem za którego go niektórzy uważają. Zarabia miliardy i nie robi tego przypadkowo. Jeżeli coś mówi o bitcoinie to ma w tym interes mimo iż ludzie piszą że stracił miliardy przez swoje słowa. Tak naprawdę myśli długoterminowo. Na pewno nie zaczął się nagle interesować ekologią. Na pewno wiedział skąd się biorą bitcoiny. A powtarzanie za nim wszystkiego to tylko sianie paniki wśród drobnych inwestorów którzy maja sprzedać na spadku i stracić pieniądze. Jak ktoś traci to ktoś musi zyskać. Zgadnijcie kto.

   Odpowiedz
 3. Grzegorz

  I know what you did here ; – )

  Odpowiedz

Odpowiedz