Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Electronic Frontier Foundation pisze do szefa HP: nie chcemy drukarek z funkcją autodestrukcji

28 września 2016, 21:15 | W biegu | komentarze 3

Ostatnio opisywaliśmy problem z drukarkami HP, które 13 września odmówiły druku na alternatywnych tuszach. Wszystko dzięki wcześniejszemu, sprytnemu wgraniu… odpowiedniej aktualizacji firmware.

Do akcji włączyła się organizacja EFF, która pisze do szefa HP używając dość mocnych tez:

HP abused its security update mechanism to trick its customers.

(…)  HP’s time-delayed anti-feature is a bait-and-switch.

W liście proszą też m.in. HP o przywrócenie oryginalnego stanu drukarek i przeproszenie swoich klientów. Można też wypełnić petycję, umożliwiającą własne poparcie dla listu.

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. zero one

  HP nie pierwszy raz przygrywa sobie z klientami/użytkownikami w… kulki.
  Sądzę że niewielki kilku miliardowe odszkodowanie po stosownym pozwie zbiorowym mogło by być dotkliwym antidotum jeśli idzie o podobne pomysły dla cwaniaczków z HP choć nie tylko.

  Odpowiedz
 2. Piotr

  wielkie odszkodowanie pewnie dla użytkowników… ale nie z Polski. Niestety nadal traktuje się nasz rynek jak drugiej kategorii i rzeczy, które nie przeszłyby gdzie indziej są właśnie w Polsce. A szkoda, bo gdyby jakaś firma zaczęła traktować nas jak na równi z Klientami z USA czy nawet Niemiec to po pierwsze: ugrałaby bardzo dużo na wizerunku osiągając większe obroty (i stałych klientów) a po drugie wymusiłaby na innych firmach takie traktowanie. Cóż, nadal niestety trafia się że choć dział techniczny w produktach (także HP) uznaje wadę to dział reklamacji ciągnie w nieskończoność, że sprzęt jest przecież doskonały (choć nadal z wadą). Rozumiem hasło „tniemy koszty” ale nie rozumiem „gramy w Klienta Buraka Nieznajomiaka” ….

  Odpowiedz
 3. jasc

  Petycja? Nie chce mi się i nie widzę powodu bym miał o cokolwiek prosić – po prostu już NIGDY nie kupię żadnego urządzenia HP.

  Odpowiedz

Odpowiedz