MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Chińczycy sypią 0-dayami na prawo i lewo. Chrome, Edge, Office, VMware…

21 listopada 2019, 17:06 | W biegu | komentarze 2

… i kilka jeszcze innych produktów zostało przejętych w ramach konkursu tianfucup, odbywającego się na chińskiej ziemi.

Całość to odpowiedź na niezbyt przychylne (delikatnie rzecz ujmując) patrzenie chińskich władz na występowanie rodzimych badaczy na zewnętrznych konferencjach tego typu. Uczestnictwo w lokalnej imprezie jest też podgrzewane naprawdę solidnymi nagrodami. Przykładowo, około 800 000 PLN za wyskoczenie z VMware Workstation to całkiem niezła kwota…  Najlepsza ekipa biorąca udział w konkursie, otrzymała z kolei równowartość około 1 500 000 PLN.

Ciekawe czy Chiny już obecnie prześcignęły cały Zachodni Świat jeśli chodzi o zdolności cyberofensywne? Jedno jest pewne – pokażcie produkt,  ktoś znajdzie na niego 0-day. Kwestia ceny.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Ja

  „Ciekawe czy Chiny już obecnie prześcignęły cały Zachodni Świat jeśli chodzi o zdolności cyberofensywne? Jedno jest pewne – pokażcie produkt, ktoś znajdzie na niego 0-day. Kwestia ceny.” – Optymistyczne założenie, lubię porównywać do sportu bo to jak powiedzieć, że jak mi dobrze zapłacisz to zostanę mistrzem świata w piłce nożnej w końcu skończyłem AWF.
  Tak jakby po PiS-osku trochę, chodzi o to kim ten ktoś kto znajdzie jest bo skoro Chińczycy mają problem nawet z tym aby swoich hakerów wypuszczać na zagraniczne eventy to chyba dobór ludzi to jednak problem

  Odpowiedz
  • zagubiony?

   Chyba niestety 'lost in translations’ jesteś. Chyba troszkę tematyki nie rozumiesz, i jeszcze zaczynasz wychodzić z polityką, co też pokazuje że nie myślisz.

   Może przeczytaj artykuł, i zadaj pytanie zamiast… oceniać, skoro nie wiesz jacy są magicy, i że Chiny to relikt po komunizmie z czasów ZSRR (bo od nich się nomen omen ChRL odłączyła). Pocztytaj, popatrz porozmawiaj poszerz horyzonty i wróć.

   Odpowiedz

Odpowiedz