MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Botnet shackowanych kamer może DDoSować z prędkością > 1.5Tbps. Ofiara: OVH.

28 września 2016, 20:50 | W biegu | komentarzy 6
Tagi: , ,

Niedawno założyciel OVH – Octave Klaba, informował o DDoSie wymierzonym w infrastrukturę tej firmy. Atak miał „wagę” prawie 800Gbit/s – więcej niż ostatnia akcja wymierzona w Briana Krebsa.

Klaba napisał również, że źródłem ataku był botnet złożony z niemal 150 000 shackowanych kamer i urządzeń DVR, którego maksymalną moc oszacował na > 1.5Tbps:

This botnet with 145607 cameras/dvr (1-30Mbps per IP) is able to send >1.5Tbps DDoS. Type: tcp/ack, tcp/ack+psh, tcp/syn.

Aż strach się bać gdyby całość uzupełnić o amplifikację.

Dla zainteresowanych tematyką polecam też naszą serię tekstów o DDoS-ach:

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Marcinek

  Każdy adres IP z którego wychodzą takie ataki (z pominięciem naturalnie zespoofowanych adresów) powinien być blokowany (na dłuzej). Wymusi to działania operatorów, ci z kolei wymuszą na użytkownikach dbanie o zabezpieczenia. Inaczej cały czas będziemy mieć kamery-zoombie, komputery-zoombie itd.

  Odpowiedz
  • Sajlon

   A jak użytkownik ma zadbać o zabezpieczenie DVR, do którego łatki producent przestaje wypuszczać pół roku po premierze modelu?

   Całe domowe multimedia mają ten sam problem, że o IoT nie wspomnę. Czekam na botnet z telewizorów androidowych, lodówek i odkurzaczy.

   Odpowiedz
   • To jest problem użytkownika – to on kupił najtańszy badziew bez wsparcia i niech on ponosi konsekwencje jego działania.

    Odpowiedz
  • Paweł

   Co jest winny użytkownik że producent uruchomił na urządzeniu usługe telnet której nie można wyłączyć z domyślnym niezmienialnym hasłem root na koncie root.
   Użytkownik nie jest winien że producent z premedytacją/głupotą sprzedaje urządzenia z backdoorem.

   Odpowiedz
 2. Ridż Forester

  Zha(c)kować a nie shackować. Oczy bolą od „paczenia”.

  Odpowiedz
  • Ja wiem ;) wolę notację zhackować tak jak spalić, nie zpalić ;)

   Odpowiedz

Odpowiedz