[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Zlikwidowali nielegalną kopalnię kryptowalut. Kopacze podpięli się do kolejowej sieci energetycznej [Ukraina]

24 stycznia 2022, 21:09 | W biegu | komentarze 3

Ciekawostka. Ukraińskie służby informują:

Według śledztwa, ośrodek został zorganizowany przez dwóch mieszkańców regionu. W wynajętym magazynie w mieście zainstalowano sprzęt do kopania kryptowalut.

Bezprawna działalność mogła doprowadzić do sytuacji awaryjnych w sektorze transportu, w tym w transporcie kolejowym.

According to the investigation, the center was organized by two residents of the region. Technological equipment for mining digital currency was installed in a rented warehouse in the city.

The unlawful activity could have led to emergencies in the transport sector, including in railway transportation.

W sumie zarekwirowano około 100 ~koparek:

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. apka do klopa

  Te koparki bardzo przypominają współczesne nagrzewnice w tramwajach (te co dmuchają bez sensu w poprzek wagonu zamiast tradycyjnych ogrzewających powietrze nad podłogą wzdłuż ścian).

  MPK mogłoby „kopać” przy okazji ogrzewania. Ale oni umieją tylko podnosić ceny biletów.

  Odpowiedz
 2. Tomasz

  To kolejny przykład, że kryptowaluty to nie żadna wolność od Państwa – jak głoszą niektórzy piewcy, jak sądzę grający na zwyżki swojego portfela kryptowalut – lecz patologia i piramida finansowa nadająca się jedynie do spekulacji giełdowych i wyciągania od naiwnych ludzi prawdziwych pieniędzy w zamian za jakąś fikcję, do finansowania działań przestępczych – zakupy nielegalnych produktów, okupy ransomware, finansowanie grup przestępczych i terroryzmu, oraz generujących działania przestępcze i patologie – ludzie się podłączają do prądu innych i oszukują. Kryptowaluty moim zdaniem powinny zostać zlikwidowane. Nic dobrego nie wniosły do świata. Kolejna piramida finansowa. A później będzie płacz wielu i krzyki, że ich oszukano i lamenty i darcie się pod Sejmem czy Bankami, że ich oszukano , i że Państwo i Banki powinny pokryć ich straty jak w przypadku frankowiczów co się chcieli nachapać kupiąc ponad stan z zamiarem sprzedaży i zysku, a gdy inwestycja nie wyszła i bańka sztucznie nakręcona pękła to wylał się hejt.

  Odpowiedz
 3. Flash

  Jakim trzeba byc zwyrolem zeby zniszczyc tak piekna coinmining-infrastrukture…

  Odpowiedz

Odpowiedz