Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Skierniewice: Zapłacił „banknotem prezentowym”, ekspedienta się nie zorientowała. Nie podano czy wylegitymował się dowodem kolekcjonerskim…

13 sierpnia 2019, 10:56 | W biegu | komentarze 2

W Skierniewicach pojawiają się w obiegu tzw. banknoty prezentowe zwane również upominkowymi:

Jeden z fałszywych banknotów ujawniony został w banku podczas wpłacania pieniędzy przez klienta, drugi wręczono zapracowanej ekspedientce, która nie zauważyła, że otrzymała fałszywy banknot, trzeci również przyjęła ekspedientka, którą poproszono o rozmianę 200 złotych.

Tego typu banknot wygląda tak:

Prezentowe 200 zł

Nie ma też jakiegoś wielkiego problemu z zakupem tego typu „banknotów”, co uprzejmie podpowiada google:

Google

Niektórzy sprzedający zachwalają:

Doskonałe kopie do np. nauki czy zabawy. Wyglądają identycznie jak prawdziwe. Niesamowity efekt.

Dodając też małą gwiazdkę:

Dla tych którzy naiwnie myślą że można je użyć w sposób niezgodny z prawem informujemy- kopie te wykonane są ze zwykłego papieru i nie posiadają żadnych tego rodzaju zabezpieczeń jakie mają prawdziwe banknoty. Są to kopie przeznaczone jedynie do zabawy lub jako rekwizyt.

„Zabawkowego towaru” jak widać jest pod dostatkiem:

fałszywe banknoty

Jak podaje cytowane przez nas źródło, oszustom, którzy posłużyli się fałszywymi banknotami grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ciekawe czy cokolwiek grozi za produkcję „banknotów prezentowych” – dla przykładu do niedawna można było bez problemu tworzyć „dowody kolekcjonerskie„.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. John Sharkrat
    Odpowiedz
  2. Beny

    Lewe prawo. Firmy produkujące te podróbki za nic mają sobie „Dobre praktyki w zakresie reprodukcji wizerunków banknotów i monet” umieszczone na stronie NBP.

    Odpowiedz

Odpowiedz