[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Za kilka godzin startujemy z remote Sekurak Hacking Party

23 kwietnia 2020, 10:59 | W biegu | komentarzy 5
Tagi:

Dla przypomnienia – zapisy mamy tutaj. Startujemy 23.04.2020 o 20:00 (przez około tydzień dostępne będzie też nagranie).

Ty razem mamy dwie prezentacje:

1. Grzegorz Tworek: Hackowanie Windows – przywileje systemowe. Jak pozornie niewinne ustawienia prowadzą do przejęcia uprawnień administratora (~60 minut)

Niezależnie od uprawnień na różnych obiektach, takich jak pliki czy gałęzie rejestru, system Windows zwraca również uwagę na uprawnienia dotyczące pewnych ogólnosystemowych działań, takich jak zmiana czasu systemowego, czytanie nieużywanych obszarów z dysku itp. I choć część tych uprawnień jest zupełnie niewinna, to nierozważne przyznanie innych sprawi, że przejęcie kontroli nad systemem będzie wyłącznie kwestią czasu. W czasie bardzo praktycznej sesji zrozumiesz, które z uprawnień są groźne a które mniej, jak je poprawnie ustawić, i jak monitorować. Od GUI, poprzez wiersz poleceń, aż po PowerShella i C.

2Maciej Szymczak: WireGuard – nowoczesna (i bezpieczna) alternatywa dla OpenVPN (~30 minut)

Opowiem, pokażę, skonfigurujemy step-by-step VPN dla kilkunajpopularniejszych scenariuszy (zdalny dostęp do domu/firmy, omijanie restrykcji IP oraz typowy site-to-site). Będzie Windows, iPhone, coś z Androidem, i jakiś popularny system linuksowy.

Do zobaczenia

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. olek

  Strona @AkademiaSzWoj
  stała się dziś celem cyberataku. W fałszywym artykule Rektorowi-Komendantowi ASzWoj przypisano słowa, których nigdy nie napisał. Sprawą zajmuje się @CYBER_MIL_PL
  oraz służby.

  jakies detale Panowie .

  Odpowiedz
 2. j

  Czy nagrania z rSHP sa dostepne pozniej dla uczestnikow z abonamentem? Jeśli dołączę teraz, to czy mam dostęp do historycznych nagrań?

  pozdro 190241280495

  Odpowiedz
  • Tak, dodana odpowiednia sekcja w sklepie. Z abonamentem masz dostęp w terminie *do końca lipca 2020* do:

   1) Wszystkich nagrań archiwalnych rSHO (nawet wcześniejszych)
   2) Nagrań kolejnych rSHP (które odbędą się do końca lipca 2020).

   Odpowiedz
 3. Don pedro

  Ile jeszcze będzie edycji i czy wiadomo jakie tematy będą omawiane?

  Może warto pomyśleć o jakimś podziale abonamentu aby było zróżnicowanie między tymi którzy dopiero kupują abo a tymi którzy kupowali wejściówki wcześniej ;)

  Odpowiedz
  • Planujemy 2 edycje na miesiąc, więc w abo jest 6 edycji i wychodzi to taniej niż byś zawsze kupował nawet po najniższej cenie early bird.
   Kolejne rSHP (na drugą połowe maja) ogłosimy niebawem :)

   Odpowiedz

Odpowiedz