Dlaczego hackowanie aplikacji webowych jest proste? Zapisz się na darmowe szkolenie od sekuraka.

Wyciekły dane z sekretnej listy FBI, zawierającej ponad milion rekordów z informacjami o potencjalnych terrorystach

19 sierpnia 2021, 12:33 | W biegu | komentarze 3

O całym zajściu mogliśmy dowiedzieć się za sprawą tweeta badacza bezpieczeństwa Boba Diachenki:

Po atakach terrorystycznych z 11 września 2001 r. w Stanach Zjednoczonych utworzono TSC (Terrorist Screening Center), czyli wieloagencyjne centrum zarządzane przez FBI, którego głównym zadaniem jest uzupełnianie listy osób podejrzewanych o terroryzm i zarządzanie nią. Powyższe dane znajdowały się na niezabezpieczonym klastrze Elasticsearch, znalezionym przez badacza.

Baza danych zawierała informacje takie jak: imię i nazwisko podejrzanej osoby, obywatelstwo, płeć, data urodzenia oraz numer paszportu. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy człowiek znajdujący się na liście to terrorysta, czego świetnym przykładem może być historia Ahmada Chebliego. Jego dane – z powodu odmowy zostania informatorem FBI – niesłusznie zamieszczono w opisywanym dokumencie.

~ Jakub Bielaszewski

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Klub Pana Rysia

  Ale na pewno wyciekly? Na razie jest info, ze chlop znalazl i chce zaraportowac. Gdyby wyciekly wczesniej to byloby o tym glosno na jakims podziemnym forum.

  Odpowiedz
  • Szymon

   jak jakieś dane są publicznie dostępne, a być nie powinny, to z góry zakłada się, że wyciekły. Może ciemna strona internetu milczy? Nie można założyć, że nie wyciekły. NALEŻY założyć, że wyciekły, bo są dostępne dla każdego

   Odpowiedz
 2. Łukasz

  Ciekawe co na to sixgill i intel471.

  Odpowiedz

Odpowiedz