Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Więźniowie zhackowali system płatności – nabili na rachunku równowartość niemal 1 000 000 PLN

30 lipca 2018, 12:14 | W biegu | 1 komentarz

JPay to system dostępny w amerykańskich więzieniach od około 2002 roku. Dzięki niemu osadzeni mogą kupować rozmaite usługi elektroniczne – od muzyki, przez gry aż do możliwości wysyłania elektronicznych wiadomości (zubożona wersja e-maila). Przykładowo za tą ostatnią usługę płaci się 47 centów od sztuki. Rodzina może też za pośrednictwem J-Pay wysyłać więźniom pieniądze.

Jak donosi Wired, sprytni osadzeni byli w stanie wygenerować $225 000 kredytu na swoich kontach JPay:

the problem involved inmates “intentionally exploiting a software vulnerability to increase their JPay account balances,”

Prawdopodobnie hack polegał na modyfikacji lokalnej zawartości tabletu, na którym znajdowała się aplikacja umożliwiająca wspomniane wyżej zakupy – tak przynajmniej twierdzi rozmówca Wired. Służba więzienna w USA nie przedstawiła dodatkowych komentarzy w temacie.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Tomasz21.

    Witam; Tak trzymać, znowu się okazuje, że prosty człowiek lepiej myśli, czytaj ( kombinuje ). Co na to służby,a pewnie nic.Ale co na to ,ci co montowali ten program i zabezpieczenia?Pewnie trzeba ich by było zapytać.Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Odpowiedz