MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

W Androidzie bez zmian – co miesiąc paczka krytycznych podatności…

17 grudnia 2018, 18:58 | W biegu | komentarzy 6
Tagi: ,

Zobaczcie na grudniową paczkę łat w Androidzie. Mamy tutaj 5 podatności RCE (remote code execution) oznaczonych jako Critical. W tym kolejne podatności w submodule Media framework. Najczęściej oznacza to możliwość wykonania kodu w systemie operacyjnym poprzez otworzenie odpowiednio spreparowanego pliku multimedialnego.

Martwi też ta podatność w obsłudze Bluetooth. Z jednej strony mamy informację: „User interaction is not needed for exploitation.”, z drugiej –  Critical RCE (czyli wykonanie kodu w OS). Mieszanka naprawdę niezła. Ta podatność występowała w Androidach 7.x 8.x 9.x.

Na koniec warto zwrócić uwagę na dodatkowe, bliżej niesprecyzowane błędy klasy Critical, w komponentach od Qualcomma.

Jak widać – bez zmian w obszarze ilości krytycznych podatności w Androidzie; podejście producentów i użytkowników do łatania telefonów też raczej bez zmian. U atakujących również bez rewolucji, zacierają ręce.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. hmm

  A co ma user zrobic
  Google udostepnia a producent olewa

  Odpowiedz
  • Userr

   User ma używać oprogramowania, które zablokuje RCE.

   Odpowiedz
  • lcf

   Głosować portfelem i kupować tylko te telefony, które mają zapewnione comiesięczne aktualizacje? Telefony w programie Android One i linia Google Pixel całkiem sensownie tu wypada.

   Odpowiedz
   • Mariusz

    Dokładnie, dodatkowo są jeszcze telefony z rekomendacją Android Enterprise Recommended który otrzymują aktualizację conajmniej co 90dni.

    Warto sprawdzić co się kupuje.

    Odpowiedz
 2. TwojaMadre

  Można nie lubić Apple za ich politykę, ale jak żyć z dziurawym Androidem? Pozdro Mateusz

  Odpowiedz
  • Leszek

   Wiesz jakby isis produkowała np. skuteczniejsze środki ochrony osobistej, to też byś się zastanawiał czy kupować od nich?

   Odpowiedz

Odpowiedz