[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Uwaga na te gry w Google Play, ponad 500 000 osób pobrało malware

20 listopada 2018, 19:22 | W biegu | komentarzy 5

Zobaczcie na ten wątek, gdzie autor znaleziska wskazuje gry, które chyba grami nie są, za to dociągają w tle dodatkowy plik apk, a jako bonus ukrywają swoją ikonę. Oczywiście są one sprawdzone przez Play Protect:

 

Aplikacja

 

Antywirusy zaczynają już powoli rozpoznawać pobierany plik apk (przynajmniej jeden z wariantów). Różowo to nie wygląda (choć jeszcze moment temu Addon.apk negatywnie flagował tylko jeden silnik…):

VT

Obecnie trwa jeszcze analiza czy aplikacje zostały po prostu sklonowane z „małym dodatkiem” czy może np. włamano się na konto dewelopera.

–ms

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. hmm
  Odpowiedz
  • W pewnym sensie to klimat na zasadzie, masz https to znaczy że wszystko jest bezpiecznie :-)

   Odpowiedz
 2. B0rys_Grishenko

  Niestety, weryfikacja aplikacji przed opublikowaniem w Google Play odbywa się na podstawie sygnatur, jeżeli coś nie zawiera się w sygnaturach to jest opublikowane w sklepie. A pobieranie zawartości z zewnątrz jest normalną akcją wśród wielu aplikacji. Natomiast Play Protect działa jak antywirus – sygnatury + heurestyka (tak przynajmniej wynika z opisu).

  Odpowiedz
 3. Tomasz21.

  Witam;Jak wyraźnie widać,technika idzie do przodu. Czego nie można wo-gule powiedzieć o użytkownikach. Ci są coraz bardziej zacofani, po za nielicznym wyjątkiem tych co zamierzają na tym zarobić,albo zaszkodzić. Od dłuższego czasu obserwuję wyczyny w tej branży. Ludzka głupota przekroczyła wszelkie granice. Człowiek instaluje cztery zamki do frontowych drzwi; a okno na parterze i od piwnicy jest otwarte cały czas. Jakie jest jego wielkie zdziwienie,że pewnego dnia został okradziony. Najsłabszym ogniwem jest zawsze człowiek i jego pewność siebie,że on jest tym najlepszym i nie pokonanym. Młodzi i tak tego nie zrozumieją. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • lena

   Wg. mnie to nie tyle wina głupoty użytkowników, co ich naiwności. Bardziej lub mniej rozgarnięci eksperci rozpowszechniają mitologię jakoby Linux był bezpieczny, nauczyciele informatyki – przynajmniej niektórzy – żyją w tym świecie iluzji i wtłaczają dzieciakom te brednie.

   Odpowiedz

Odpowiedz