Udało jej się bez wychodzenia z domu kserować dowody osobiste ofiar. Następnie wyłudzała kredyty. Patrycja S. usłyszała 250 zarzutów

20 maja 2020, 10:49 | W biegu | komentarzy 9
Tagi:
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Jak mawiają: Polak potrafi. Niestety potrafi również ostro oszukiwać. Patrycja S uruchomiła całe „przedsiębiorstwo” umożliwiające hurtowe wyłudzanie kredytów. Najpierw ogłaszała, ewentualnie odpowiadała na ogłoszenia w temacie sprzątania jej mieszkania. Oferowała stawkę 30, czy w pewnych przypadkach nawet 50 PLN za godzinę pracy. Chętnych do takich prac nie brakowało.

Fragment komunikacji z ofiarą

Ważne że akcja była jednorazowa – kilka godzin sprzątania, w trakcie którego była konieczność wyrzucenia śmieci do piwnicy. A sprząta się wiadomo raczej w dresach, a standardowe ubranie (z dokumentami) zostawia się gdzieś w mieszkaniu czy łazience. Tutaj korzystając z chwili, pani Patrycja S. kserowała dowód osobisty ofiary. Następnie zaciągała na nią kredyty.

Prawdziwe kombo – czyste mieszkanie, brak konieczności wychodzenia z domu żeby zdobyć dowody osobiste, i jeszcze parę tysięcy złotych z każdej ofiary. Aha do owego kombo weszło jeszcze 250 zarzutów…

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Tomasz
  Odpowiedz
  • M.

   Parabanki

   Odpowiedz
  • Wojtek

   Nie bierzesz na skan. Tylko na dane z dowodu. Wprost nie weźmiesz, ale niewiele więcej trzeba.

   Odpowiedz
   • Tomasz

    Przelew autoryzujacy najczesciej.
    Nie majac konta w banku to raczej ciezkie do przeprowadzenia.

    Odpowiedz
  • Jakub

   Pani poza tym, że robiła foto (a nie skan) dowodów, to jeszcze jak widać – zamawiała sobie w internecie dowody ze swoim foto i cudzymi dowodami. Kosztują z 50 zł w necie. Wtedy mogła nawet iść do banku i wziąć sobie kredyt osobiście.

   Odpowiedz
 2. Danny

  Pewnie sprzedawała dane dalej albo brała chwilówki.

  Odpowiedz
 3. Piotr

  Nie ma obowiązku noszenia ze sobą dowodu, serio tyle osób go jeszcze nosi? Chyba, że oszustka specjalnie kazała go przynosić, ale to trochę bez sensu, skoro praca na czarno.

  Odpowiedz
  • Mateusz

   W strefach przygranicznych jakimi jest np trójmiasto masz obowiązek noszenia dowodu.

   Odpowiedz
 4. Piotr

  A co szukasz co możesz zrobić z czyimś skanem dowodu? :P

  Odpowiedz

Odpowiedz