Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Tak wygląda polska hackerka: „włamała się na konto bankowe i ukradła kilkaset złotych.”

30 grudnia 2018, 12:43 | W biegu | 1 komentarz

Poszukiwania ogłosiła policja z Gdańska, a info publikuje radio Eska:

Włamała się na konto bankowe i ukradła kilkaset złotych. Policjanci poszukują kobiety, która mogła mieć związek ze sprawą. Wizerunek podejrzanej publikujemy w naszym artykule.

hackerka

O co dokładniej chodzi? W tekście mamy raczej dość skąpe informacje:

Sprawca włamania dokonał wielu transakcji zbliżeniowych przy zakupie towarów o wartości kilkuset złotych.

Zakładamy roboczo, że pani nie posiada w pasiastej torbie urządzenia służącego do ataku NFC relay (na karty zbliżeniowe):

Stawiamy na to, że była to po prostu „zwyczajna” płatność cudzą (kradzioną?) kartą zbliżeniową – w końcu zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego jest to „kradzież z włamaniem”.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Zdjęcie ustrojstwa – co my tu mamy, RPI, jakaś antenka nijak nie pasująca do NFC (ale może tu chodzi o sniffowanie przy użyciu RTL-SDR ? pomijając fakt, że ograniczone jest to bodajże tylko do podstawowej prędkości – no i nie pasuje miejsce podłączenia, nie USB)… Dopiero wczytanie się w pierwszą prezentację (Netxing + L_AGalloway) rozwiewa wątpliwości – to co wyglądało na „dolną część obudowy” to czytnik NFC (ACR122 na USB) a antenka jest od transceivera CC1101.
    W prezentacji pre-play, replay i relay w jednym worku (żeby jeszcze przypomnieli, że pre-play jest destrukcyjny a replay bardzo ograniczony). Cóż, nic nowego się nie dowiedziałem – może poza tym, że „The ATC and Cryptogram are the only tags that change in each transaction” oraz „A mobile phone can be used as a simple sniffer”. Taaaak… ;)

    Odpowiedz

Odpowiedz