[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Rosja ostrzega swych obywateli przed niebezpieczeństwami selfie

08 lipca 2015, 13:15 | W biegu | komentarze 2

Fotograficzne autoportrety znamy powszechnie z portali społecznościowych. Popularność tego typu zdjęć spowodowała, że podjęto nawet próby ich praktycznego zastosowania do autoryzacji transakcji internetowych. Jak się jednak okazuje, robienie selfie niesie ze sobą również spore ryzyko…

Ryzyko jest na tyle duże, że Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało specjalną kampanię społeczną ostrzegającą przed sytuacjami, w których robienie selfie może się dla nas okazać śmiertelnie niebezpieczne.

Rosyjskie zasady bezpiecznego robienia selfie

Rosyjskie zasady bezpiecznego robienia selfie

Zgodnie z ostrzeżeniem nie należy więc robić selfie na tle nadjeżdżającego pociągu, operując odbezpieczoną bronią, czy też… pozując wraz z tygrysem. Co w całej historii jest chyba najbardziej intrygujące, niektóre z ostrzeżeń są oparte na prawdziwych historiach wypadków.

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. aaa

    Niestety ale to jest ukryty przekaz dla rosyjskiego wojska i ujawnianiu koordynatów GPS podczas działań poza granicami kraju.

    Odpowiedz
  2. A tak naprawdę wszystko po to, by rosyjscy żołnierze, którzy najechali na Ukrainę, przestali się w końcu kompromitować. :)

    Odpowiedz

Odpowiedz