[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Reklama Amazona w Google kierowała do… serwisu ze scamem

11 lutego 2017, 21:42 | W biegu | komentarzy 6

Nie do końca wiadomo w jaki sposób udało się komuś umieścić w Google reklamę Amazona, wyglądającą jak perfekcyjnie legalna, ale prowadzącą do zupełnie innego URL-a:

Amazon…

Docelowa strona sugerowała, że mamy problem z infekcją komputera i rekomendowała telefon na rzekomy support Microsoftu (gdzie operatorzy proszą np. o podanie numeru karty kredytowej czy zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania – wiadomo jakiego…).

Smaczku dodaje, że Amazon pozostaje jednym z najczęściej wyszukiwanych sklepów w USA.

Zarówno Google jak i Amazon odmówiły na razie komentarza, a cała akcja pokazuje swój niszczycielski potencjał w kontekście ataków na użytkowników przez sieci reklamowe.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Pierwsze pozycje listy wyników to reklamy (nawet są odpowiednio oznaczone), a tych po prostu się nie widzi stosując dowolną odmianę wtyczki typu AdBlock (lub zwyczajnie ignoruje i nie klika), więc to rozwiązuje problem.. Nie używanie dodatków blokujących reklamy to czysty masochizm dla mózgu i oczu.

  Odpowiedz
 2. Hmm

  Oczywiście w razie infekcji i utraty ważnych danych/zaszyfrowania dysku, NIKT nie bierze odpowiedzialności za to że malware pochodzi z reklamy ? No bo przeciez nie po to szpieguja nas googlowskie/inne programy, wtyczki, kamery etc na komputerach, laptopach, telefonach żeby nas wspierać, szpiegują tylko dla naszego dobra…

  No ale co ja sie dziwię Państwu które sprzedaje alkohol sprawiający że ludzie powodują wypadki albo papierosy powodujące raka a czepiają się dilerów marihuany [o NIEUDOWODNIONYM negatywnym działaniu na ludzi]

  I pewnie NADAL WSZĘDZIE BĘDĄ JĘCZEĆ ŻEBY BLOKOWAĆ ADBLOCKI/INNE NO BO PRZECIEŻ BIEDNI REKLAMODAWCY MUSZĄ ZA COŚ ŻYĆ !!!

  Odpowiedz
  • zero one

   Żeby to towarzystwo jeszcze nie było takie pazerne. Ale wciskają tyle shitu w strony że po prostu nie chce się z nich korzystać.
   Kiedyś regularnie odwiedzałem WP (Wirtualną Porażkę) ten „cudowny” nowy wygląd tabloidu i te wszystkie śmieci spowodowały że odwiedzać przestałem. Z wtyczkami czy bez.
   Zresztą… to typowy portal ogłupiający Polaków.
   Trzeba to/takie tałatajstwo bojkotować.

   P.S. ale czy inne portale tego typu są lepsze?

   Odpowiedz

Odpowiedz