RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Ransomware zablokował TV. Każe płacić $500

28 grudnia 2016, 22:02 | W biegu | komentarzy 9

W sumie to nic nowego, ale zapewne trend w tym temacie będzie w jedną stronę = więcej tego typu infekcji.

darrencauthontv

W tym przypadku użytkownik zainstalował zewnętrzną aplikację, która okazała się malware i zablokowała telewizor. Reset fabryczny? Nie da się. Tzn da się: poszkodowany narzeka, że w serwisie kosztuje to $340. Ransomare każe płacić $500. Kogo wybierasz?

Update 29.12.2016: dzisiaj rano poszkodowany użytkownik napisał, że LG przesłało mu instrukcję odblokowania która okazała się skuteczna :)

lgtv

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. TV tak, jak routery i tunery SAT czy inny sprzęt musi mieć jakieś złącze diagnostyczne, inaczej sami by nie wgrali softu ani nie mogli naprawiać ani serwisować urządzeń. Wspomniany serwis nie mając się jak dostać do systemu też by nie oferował pomocy, tylko kazał wyrzucić i iść po nowy TV. W Polsce i dalej na wschód pewnie by nie miał takich dylematów (i wydatków) ;o)

  Odpowiedz
  • michal

   oczywiscie ze tak – na płycie zawsze jest jakiś JTAG czy chociazby UART, więc do urządzenia dobrać się da i nawet najbardziej software’owo uwalony box da się naprawić tylko bywa problem z narzędziami. czasami entuzjasci wsteczną inżynierią opracowują takie hacki

   Odpowiedz
 2. BOfH

  Czyli udało się za darmo :D

  Odpowiedz
 3. Justin Case

  Nastepny etap, antywirus na TV, lodowke, pralke…

  Odpowiedz
  • Kamil

   I wiadomość na wyświetlaczu pralki :
   „Infected by xWasher vir. Pay 500$ or washer will be on 1600 spin drying state forever”

   Odpowiedz
  • Krzysztof Kozłowski

   Samochód….. Oj będzie się działo :D

   Odpowiedz
   • Jeśli system będzie potrafił aktywować zamek centralny w trybie „bezpiecznym” (niektóre auta takie mają, po zamknięciu pilotem nie da się otworzyć drzwi klamką od środka, jest zablokowana), to faktycznie. Drzwiczki ryglujemy, hamulce wyłączamy, i… ;-]

    Odpowiedz

Odpowiedz