[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Przejmowanie karabinów snajperskich przez wbudowane WiFi

29 lipca 2015, 15:58 | W biegu | komentarze 4

Powtarzamy po raz kolejny, funkcje typu „smart” oznaczają zazwyczaj poważne problemy z bezpieczeństwem. Nie inaczej jest w przypadku „inteligentnych” karabinów snajperskich firmy TrackingPoint.

Broń firmy TrackingPoint pracuje pod kontrolą Linuksa i wspomaga swego użytkownika m.in. w precyzyjnym celowaniu. Karabin Tracking Point TP750 został wyposażony również w interfejs WiFi, a para badaczy zaprezentowała właśnie wyniki swych badań nad bezpieczeństwem całego rozwiązania.

Możliwe jest między innymi zdalne wyłączenie karabinu, a nawet… zmiana obranego celu. Jak twierdzą badacze, poprzez domyślne hasło do WiFi i wykorzystanie dalszych podatności w systemie udało się im uzyskać uprawnienia roota.

Permanentna modyfikacja ustawień lub załadowanie złośliwego kodu do systemu zarządzania bronią jest więc możliwa nawet wtedy, gdy broń tylko chwilowo znajdzie się w zasięgu potencjalnego intruza.

Na szczęście oddanie strzału wymaga fizycznego naciśnięcia spustu…

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Artur

  A to wifi to w celu publikacji statystyk? Może jednak celowej zdalnej kontroli? Świat jest pełen szaleńców.

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Zmiana obranego celu? Na wideo nie jest to szczegółowo pokazane. W lunecie jest wyświetlacz i można zmienić w nim obraz, czy jak? Jeśli nie, to co to za zmiana celu, skoro cały czas go widać.

  Odpowiedz
  • Komputer bierze pod uwagę sporo parametrów — pomagając w prawidłowym wycelowaniu. Zmieniając je można spowodować, że strzelec nie trafi w cel lub np. trafi w inny cel nieopodal tego pierwotnego.

   Then, with a laptop connected to the rifle via Wi-Fi, Sandvik invisibly altered the variable in the rifle’s ballistic calculations that accounted for the ammunition’s weight, changing it from around .4 ounces to a ludicrous 72 pounds. “You can set it to whatever crazy value you want and it will happily accept it,” says Sandvik. Sandvik and Auger haven’t figured out why, but they’ve observed that higher ammunition weights aim a shot to the left, while lower or negative values aim it to the right. So on Auger’s next shot, Sandvik’s change of that single number in the rifle’s software made the bullet fly 2.5-feet to the left, bullseyeing an entirely different target.

   Odpowiedz

Odpowiedz