Zamów książkę sekuraka o bezpieczeństwo aplikacji www!

Prezydent Trump zarządził bana na TikToka/WeChata w amerykańskim Google Play / App Storze. Powód: bezpieczeństwo narodowe

18 września 2020, 15:26 | W biegu | komentarze 3

Sprawę relacjonuje Reuters:

Administracja Trumpa zablokuje WeChat oraz TikTok w amerykańskich app-storach – już od najbliższej niedzieli. Uniemożliwi to pobieranie w USA chińskich aplikacji, co do których są wątpliwości, czy aby nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

The Trump administration will ban WeChat and video-sharing app TikTok from U.S. app stores starting Sunday night, a move that will block Americans from downloading the Chinese-owned platforms over concerns they pose a national security threat.

Czy rzeczywiście chodzi o bezpieczeństwo narodowe czy zwykły biznes – ciężko powiedzieć. Całość to pokłosie dekretu, który dawał 45 dni Departamentowi Handlu na weryfikację czy TikTok oraz WeChat stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego:

The bans are in response to a pair of executive orders issued by Trump on August 6 that gave the Commerce Department 45 days to determine what transactions to block from the apps he deemed pose a national security threat. That deadline expires on Sunday.

Samo uderzenie na TokToka jest rozciągnięte jest w czasie. Już od niedzieli nowi użytkownicy (w USA) nie będą mogli pobrać aplikacji z oficjalnych sklepów Apple / Google. Gorzej mają osoby korzystające z WeChat – tutaj za moment niemal żadna firma nie będzie mogła dotknąć czegokolwiek związanego z tą aplikacją (na TikTok takie dodatkowe restrykcje planowane są w listopadzie):

The restrictions will ban the transferring of funds or processing of payments through WeChat within the United States as of Sunday. In the case of WeChat, the restrictions will also prevent any company from offering internet hosting, content delivery networks, internet transit or peering services to WeChat, or using the app’s code in other software or services in the United States.

Na koniec – potencjalne kary za łamanie zakazów są spore:

The actions follow an Aug. 6 executive order by the president, in which he argued that TikTok and WeChat collect data from American users that could be accessed by the Chinese government. The administration has threatened fines of up to $1 million and up to 20 years in prison for violations of the order.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Pavko

  Kompletna paranoja, pomijam intencje Prezydenta Trumpa, ale dlaczego użytkownik ma być karany. Czy to taki problem by na podstawie wzorców zablokować aplikacje w USA, a nie zwalać winę na użytkowników? Równie dobrze mozna ogłosić że wszystkie domy mają być otwarte a za kradzież, i naruszanie, „prywatności”, będzie groziła astronomiczna kwota.

  Odpowiedz
 2. Tomasz21

  Specyficzny sposób myślenia;
  *Kali ukraść krowa, To Dobrze. Kalemu ukraść krowa, To źle.*
  Oni mogą, a reszta świata już NIE.

  Odpowiedz
 3. Flash

  Przecież to bez sensu. Co z tego że teraz zablokują skoro chińskie aplikacje nie działają od dziś tak samo ruskie więc już na pewno zebraliby dużo informacji o samych użytkownikach bo po to powstają takie aplikacje. Nie wliczając już samego internetu w którym można znaleźć sporo informacji. Tu raczej chodzi o interesy trampek sie posmarkał na chinoli i zamiast uderzyć w chińskie firmy to woli karać użytkowników. Typowa polityka „rządu”. A ciekawe co by było gdyby wyszło na jaw że covid19 to robota amerykańców i chinoli ^_^

  Odpowiedz

Odpowiedz