Prezentacja sekuraka na Twoim spotkaniu

07 kwietnia 2015, 11:20 | W biegu | 0 komentarzy
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

W ostatnim czasie reaktywowaliśmy nasze prezentacje na polskich konferencjach i spotkaniach: koniec zeszłego roku – Secure (prezentacja dostała #1 miejsce za merytorykę, wyprzedzając nawet Mikko Hypponen-a – choć bez ściemy: sami nie czujemy się mocniejsi merytorycznie niż Mikko), niedawna prezentacja na poznańskim Ptaq, oraz tegorocznym Semaforze.  Będziemy też niedługo z prezentacją na 4developers, oraz Confidence.

Po co to piszę? No więc, jeśli ktoś byłby zainteresowany naszym wystąpieniem na swojej imprezie / konferencji / itp. – możemy to dla Was zrobić bezpłatnie :)

W szczególności chodzi tu o spotkania dla testerów / programistów / ale i studentów / czy osób ogólnie zainteresowanych IT. Możliwe też są spotkania firmowe (tj. np. spotkania merytoryczno-integracyjne), na które już byliśmy kilka razy zapraszani. Pewne nie pojedziemy na każdą imprezę (vide: Gigacon-y) + też mamy pewną ograniczoną liczbę terminów. Ale dla chcącego nic trudnego.

Jeśli chcecie porozmawiać o szczegółach: sekurak@sekurak.pl

Przygotowanych mam sporo tematów pokazanych w praktycznej i dość angażującej formie:

  • Atakowanie konsol webowych urządzeń sieciowych (bazująca na autorskich badaniach – są też tutaj dwie nowości z 2015 roku – rootowanie TP-linków na nowe 2 sposoby)
  • Wybrane problemy bezpieczeństwa aplikacji webowych (to prezentacja z Secure 2014)
  • Bezpieczeństwo systemów mobilnych – prezentacja angażująca nawet osoby nietechniczne (prezentowaliśmy to swego czasu dla prawników)
  • Częste problemy bezpieczeństwa systemów IT (m.in. podsłuch VoIP pokazany na żywo – a jak:)
  • Sekrety Bug Bounty – tutaj Michał opowiada o kuluarach zgłaszania błędów w ramach programów Bug Bounty – prezentuje też kilka realnych znalezionych podatności w kluczowych usługach firm typu Google
  • Problemy bezpieczeństwa przy przetwarzaniu XML-i (XXE – to tylko początek – mamy kilka takich mini prezentacji wchodzących w skład całej prelekcji)

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz