RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Pracownik otrzymał 75000 EUR, za wymuszenie przez pracodawcę podglądania jego pracy na kamerce [Holandia]

10 października 2022, 09:51 | W biegu | komentarzy 12

W skrócie: holenderski pracownik wg amerykańskiej firmy softwarowej słabo pracował, więc zaproponowano plan naprawczy. Pracownik miał mieć włączoną cały dzień kamerę w swoim laptopie oraz jego ekran był nagrywany. Trochę duża ingerencja w prywatność, prawda?

Tak też rozumował pracownik, który po 2 dniach odmówił pozostawienia włączonej kamery, zatem został ostatecznie zwolniony. Sprawa finalnie znalazła się w sądzie, który przyznał 75 000 EUR zwolnionej osobie (z czego 50 000 EUR to rekompensata).

~ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. KONDZiO102

  Czym było te pozostałe 25k euro w przyznanej kwocie?

  Odpowiedz
  • Mariusz

   Te 25k to odprawa za pracę 😉

   Odpowiedz
 2. uuu

  Mógł się nie zgadzać i odejść skoro go nie chcieli. Dlaczego nie ma info jak się nazywała ta firma? Widziałem już firmy, które na start coś takiego ponoć praktykują, więc warto omijać.

  Odpowiedz
  • nusch

   jest info – trzeba czytać ze zrozumieniem:
   „The resident of Diessen, Noord-Brabant, was hired by the the Rijswijk branch of Chetu Inc., a software development company headquartered in Miramar, Florida.”
   Chetu jest firmą która naruszyła wg sądu prywatność pracownika. Tą firmą która naruszyła prywatnośc pracownika jest firma Chetu, której prezesem jest Atal Bansal

   Odpowiedz
 3. Viii

  Takie rzeczy to tylko w podmiotowych krajach. W bambusowych polinach zaborcy utrzymują takie regulacje prawne żeby przypadkiem nie zaszkodzić swoim firmom uprawiającym tutaj drenaż.

  Odpowiedz
 4. Tom

  No. Przecież do pracy przychodzi się po to żeby robić prywatne „rzeczy”. 2 dni wytrzymał bez opier…… no to trzeba przyznać że dobry pracownik. Odwala już ludzkości na tej psełdo ochronie prywatności. Takie nagrywanie powinno być dla każdego , ewentualnie godzinka przerwy w ciągu dnia

  Odpowiedz
  • r5zcz

   Człowiek nie chce mieć włączonej kamery non stop w pokoju == „odwala już ludzkości na tej psełdo ochronie prywatności” XD

   dobrze się czujesz?

   Odpowiedz
 5. wujt
  Odpowiedz
 6. Anna

  Bardzo dobrze niech sami siebie obserwuja.

  Odpowiedz
 7. Skok na kasę. Powinien odejść skoro warunki mu nie odpowiadały.

  Odpowiedz
 8. Mirek

  Jakie naruszenie prywatności – był w pracy prywatnie?

  Odpowiedz
  • Mariusz

   Tam w tekście coś jest na czerwono zaznaczone. Może to chociaż przeczytaj?

   Odpowiedz

Odpowiedz