nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Polska Policja walczy z oszustwami seniorów… naklejając podstawione nekrologi

29 maja 2021, 08:54 | W biegu | komentarzy 5

Naprawdę innowacyjna akcja organizowana przez polską Policję, a mająca na celu uświadomienie seniorów o grożących im oszustwach. Podawanych jest tutaj kilka scenariuszy, w trakcie których przestępcy podszywają się pod:

 • Funkcjonariuszy Policji, Prokuratury, Centralnego Biura Śledczego 
  Udając, że ktoś próbuje się włamać na konto bankowe, a jedyna szansa aby się uchronić to podanie haseł, przelanie pieniędzy lub ich osobiste przekazanie funkcjonariuszom.
   
 • Wnuczka, wnuczkę lub innego członka rodziny
  Tłumacząc przy tym, że popełnił on przestępstwo, spowodował wypadek i czeka go areszt lub inna wysoka kara, przed którą może się uchronić wpłacając kaucję.
   
 • Pracowników poczty polskiej, gazowni, energetyki lub spółdzielni mieszkaniowej
  Próbując pod różnymi pretekstami rozpoznać seniorów, ich mieszkanie oraz dokonać rabunku wartościowych przedmiotów oraz gotówki.

Z naszej strony wspomnijmy jeszcze akcje: na ’inwestycje w kryptowaluty’, scenariusz z grabieżą znacznej liczby złotych monet, czy wręcz nieprawdopodobną historię w jednej ze spółek miejskich: „Księgowa przelała ponad 1,5 miliona złotych oszustom. „Pieniądze są zagrożone atakiem hackerskim” – ostrzegali policjanci. Policjanci fałszywi.

W każdym razie Policja stara się uświadamiać seniorów za pomocą nieco oszukanych nekrologów:

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Tomek

  Wszystko fajnie tylko czcionka dla dziadków za mała.

  Odpowiedz
  • Grzegorz

   Dokładnie!

   Odpowiedz
 2. asdsad

  I ten podwójny wykrzyknik. O, nawet poczwórny jest :D

  Odpowiedz
 3. Nism0

  Genialny pomysł imo. Kazdy senior rzuci okiem na nekrolog w swojej okolicy.

  Odpowiedz
 4. Anna

  Oszuści wydają się być bardzo skąpi, gdy próbują cię oszukać. Sześć miesięcy temu straciłem 28700 $ na Pex forex na plan inwestycyjny, ale zostałem oszukany.
  Zostałem wprowadzony do JOLLYINVESTIGATORS .com i skontaktowałem się z nimi po obejrzeniu ich opinii. Wszczęto śledztwo, na dłuższą metę odzyskałem pieniądze. Dzięki JOLLYINVESTIGATORS. Jeśli przechodzisz przez to samo, nigdy nie powinieneś tracić nadziei, możesz je wypróbować

  Odpowiedz

Odpowiedz