Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Polscy policjanci zatrzymali Białorusinów którzy włamywali się do bankomatów.

29 lipca 2021, 17:27 | W biegu | komentarze 2

Jak czytamy tutaj, metoda była dość brutalna, a jednocześnie skuteczna:

(…) jak wynika ze zgłoszenia, które przyjęli policjanci ze Żnina, doszło do uszkodzenia obudowy bankomatu, a następnie przecięcia kabli oraz podłączenia do niego urządzenia typu black box, za pośrednictwem którego przekazywane były komendy wypłaty gotówki. Ta nietypowa metoda, bezsprzecznie wymagająca wiedzy i umiejętności, wzbudziła zainteresowanie kryminalnych.

Wspólna praca policjantów z Bydgoszczy i Żnina pozwoliła na ustalenie, że podobną metodą, doszło do przynajmniej 7 podobnych włamań lub usiłowań ich dokonania, na terenie kilku województw.

Czy skala działalności była duża? Zależy od punktu widzenia, Policja pisze tak:

Dziś już wiemy, że aresztowani mogli dokonać przynajmniej 13 włamań do bankomatów z użyciem black boxa.  Nie wszystkie zakończyły się kradzieżą pieniędzy. Śledczy szacują, że na terenie Polski i innych krajów Europy mogli w wyniku włamania do bankomatów uzyskać kwotę nie mniejszą niż 600 tys. złotych w Polsce oraz ok. 100 tys. euro w krajach Europy.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Adam

    Co to jest „black box”?

    Odpowiedz
  2. Bialorusinski bialorusek

    Czarna skrzynka zioom…

    Odpowiedz

Odpowiedz