RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Polacy z Dragon Sector otrzymali ~100 000 PLN za 2. miejsce w zamkniętych, chińskich zawodach CTF

15 lipca 2019, 10:53 | W biegu | komentarze 3
360Vulcan organizuje co roku w Chinach CTF invite-only dla topowych teamów na świecie (na podstawie rankingu CTFTime). Pula nagród w tym roku wynosiła $100k USD, a polski Dragon Sector zajął drugie miejsce wygrywając $30 000. Gratulacje! :-)

Rozpoznaj Polaków :-)

W CTF-ie mogą uczestniczyć tylko zaproszone ekipy, a konkurs jest o tyle nietypowy, że każdy team przygotowuje po dwa zadania, następnie teamy rozwiązują 18 zadań pozostałych załóg. Do finalnej klasyfikacji brana jest również pod uwagę jakość przygotowanych dwóch zadań (głosują pozostałe teamy).

Chcecie zobaczyć przykładowe zadanie (razem z rozwiązaniem)? Bardzo proszę (aplikacja w PHP gdzie w ataku została wykorzystana może nieco mniej znana problematyczna rzecz w funkcji unserialize())

Kilka innych zadań:

Na koniec kilka zdań komentarza Redforda, wice-kapitana Dragon Sector:
Organizatorom zawodów WCTF ponownie udało się ściągnąć do Chin najlepsze światowe zespoły, co sprawiło, że rywalizacja była naprawę zacięta – do samego końca zawodów kolejność zespołów w czołówce się zmieniała. Do rozwiązania mieliśmy dużo ciekawych zadań, m.in. zadania wymagające eksploitacji przeglądarek, znajomości procesora 6502 czy złamania zmodyfikowanego szyfru Toyocrypt. Ostatecznie udało nam się zdobyć i utrzymać 2. miejsce, co uważamy za świetny wynik, patrząc na to z jakimi zespołami rywalizowaliśmy :)

DS na podium

–Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. zero one

  Brawo Dragoniaści! Winszuję! :-D
  A ten skośny Kolega na zdjęciu to członek zespołu? :-O

  Odpowiedz
  • fame

   oficer prowadzący :-D

   Odpowiedz
   • zero one

    Ha ha ha @fame :-D
    Rozwaliłeś system. ;-D

    Odpowiedz

Odpowiedz