Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Oszustwo „na rynnę” ludzie tracą po parę tysięcy złotych (lub zdrowie)

26 października 2019, 10:49 | W biegu | komentarze 3

Temat zahaczający o socjotechnikę nie jest całkiem nowy, ale kolejne ekipy próbują tego tricku:

Podjeżdżają pod dom i obiecują szybką naprawę po kosztach. W tym przypadku miało to być 250 zł. Po wykonanej usłudze, jak się następnie okazało, miała to być kwota c. 5000 zł, czyli wielokrotnie przewyższająca umówione wcześniej wynagrodzenie. Nie zapłacisz – licz się z przykrymi konsekwencjami.

Przykre konsekwencje” to przywołując mowę rynsztokową – wp*&@dol:

Panowie nie wyglądają na takich, z którymi można negocjować, więc wielu naszych czytelników po prostu płaciło – niektórzy 3 tysiące, inni nawet dwa razy więcej

Ciekawostka, jeden z komentujących świeżego newsa z Raciborza pisze:

To dostawczy Opel WWY60617 jest dwóch małych jeden ,,nawija,, – Polak – Węgier dwa bratanki, drugi wymienia rynny ,a trzeci wysoki szczupły jest pewnie ich szefem, bo wydaje polecenia!

Zastosujmy teraz opisaną przez nas przed chwilą technikę poszukiwania samochodu w Google Images. Voila:

Choć jeśli auto jest 'na wynajem’, to być może nasi 'bohaterowie’ zaraz użyją innego wozu.

–ms

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Bliss

  Skoro to auto wynajmowane to policja nie powinna pierw dopytać firmy wynajmującej o dane tych osób ? Pewnie i jakiś zapis z monitoringu się znajdzie.

  Odpowiedz
 2. Podjeżdżają jacyś ludzie pod dom i oferują wymianę rynien (czy czegokolwiek) a ktoś się na to zgadza? Bardzo mądrze …

  Odpowiedz
 3. Jakub

  W dniu 18.07.2021 samochodem Mercedes Vito, numery rejestracyjne: PWR 439EH podjechali do domu w mieście Zielonka, obok Warszawy i rozpoczęli swoje oszustwo. 3 osoby pochodzenia zagranicznego, ciemna karnacja. Odjechali po awanturze. Wzieli 300 PLN. Robota była nienależycie zrobiona. Wymianę rynny zrobili bardzo nie starannie. Nie zapieli jej do uchwytów – poprostu położyli na chama. Otwór do rury spustowej wykonali scyzorykiem. Niefachowo, niestarannie. Nie dajcie się naciągnąć ! Nie płaćcie w ogóle, od razu na policje !

  Odpowiedz

Odpowiedz