Książka sekuraka o bezpieczeństwie aplikacji webowych: -20% z kodem rabatowym: ksiazka-wakacje

OSINT: jak można było namierzyć lokalizację pana McAfee na podstawie jednego zdjęcia z ochroniarzami

18 marca 2020, 11:24 | W biegu | komentarzy 10
Tagi:

Pełne entuzjazmu zdjęcie podróżującej po Europie ekipy pana McAffego poniżej. A za wskazanie dokładnej lokalizacji, gdzie było ono zrobione można było uzyskać satysfakcję :-)

McAfee w ramach podpowiedzi do tego nietypowego konkursu podrzucił na Twitterze małego hinta: zdjęcie jest robione w trakcie powrotu do Londynu. Co można wywnioskować z fotki powyżej? Duża podpowiedź to numer 2 (łatwo po tym namierzyć o jaką markę stacji benzynowej chodzi)

Tir (4) sugeruje, że może to być gdzieś blisko drogi przelotowej; jasnoniebieska poświata (6) prawdopodobnie oznacza zbiornik wodny. Piątka to oczywiście front sklepu. (7) to dobry punkt do dalszej weryfikacji miejsca na zdjęciach satelitarnych np. z Google Maps.

Co dalej? Na Twitterze można było znaleźć nieco wcześniejsze zdjęcie, które ma dwa ciekawe motywy: a) ten sam szalik pana z numerkiem (1) oraz b) logo hotelu (po prawej stronie):

Dalej po nitce do kłębka (poszukiwane miejsce jest pewnie gdzieś na trasie wyznaczonej przez Google od hotelu – do Londynu). Stacji Esso nie ma tam bardzo dużo, a dodatkowe hinty umożliwiły wskazanie tego miejsca:

Widzicie ten budynek z pomarańczowym dachem? (ze zdjęcia na samej górze postu):

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Mateusz

  Jak szukaliśmy z żoną mieszkania/domu to w ten sposób namierzałem dokładne adresy domów oferowanych przez pośredników.

  Odpowiedz
 2. Grzegorz

  Błąd w tytule. Identyfikacja miejsca była możliwa dzięki 2 zdjęciom pana McAffee a nie 1.

  Odpowiedz
  • Tony Hałk

   Po jednym też się da, wymagany autyzm i nadmiar czasu ;)

   Odpowiedz
 3. zero one

  Widzę że „ekipa” to same „Muslimy”. Dobrze wiedzieć na wypadek gdyby przyszło do głowy sponsorowania czyt. kupowanie produktów tej firmy…

  Odpowiedz
  • Przem

   Ty tak na serio?

   Odpowiedz
  • Mac

   Dobrze wiedzieć, że jesteś takim rasistą, że jeżeli założyciel firmy korzysta z usług kogokolwiek kto nie jest dokładnie jak Ty, to dostajesz incydentu kałowego.
   Dobrze też wiedzieć, że w swoim zacietrzewieniu chyba nie wyjeżdżasz z Polski, bo jak dla mnie to każdy z ochroniarzy nie koniecznie wygląda na „muslima”.

   Odpowiedz
   • zero one

    @Mac

    Uśmiałem się z Twojego lamentu serdecznie. :-D Panie „postępowy”.
    Niestety, w Swoim „zacietrzewieniu” nie pojmujesz czym jest rasizm. Sugeruję sprawdzić definicję. Bo widzisz bycia muzułmaninem czy chrześcijaninem nie definiuje kolor skóry. :-D

    Przy okazji pragnę nadmienić że mam szacunek dla chrześcijan, muzułmanów czy żydów. Podobnie z wyznawcami innych religii jak buddyzm. Natomiast jestem przeciwny agresywnej ekspansji muzułmańskiej z którą w obecnych czasach mamy do czynienia.

    Dlatego też wspomniana w artykule firma czy raczej jej produkty nie zagości na moim komputerze i nie będę jej polecał. Skład ekipy (zdjęcia) to i owo sugeruje. BTW jeśli ktoś jest rasistą to chyba właściciel firmy. Przypatrz się uważnie zdjęciu. :-]

    @Przem
    Jak najbardziej serio. ;-)
    Pewne sprawy wypada dostrzegać wcześniej żeby później nie być zdziwionym. Jako że nie jest to miejsce stosowne nie będę się rozpisywał akurat na ten temat. Kto ma wiedzieć wie.

    Pozdrawiam Panów.

    Odpowiedz
  • Tenfilip

   McAfee firma i ten Pan to dwa rozne podmioty, jakby ktos nie wiedzial, on to sprzedal Intelowi a potem nagral smieszny film jakie to gowno:)

   Odpowiedz
 4. Janusz_ze_Dudowa

  Używasz GIMPa do przeglądania map googla ?

  Odpowiedz
  • Jacek

   Coś tak jakby emacsem przez senmaila. Można, można.

   Odpowiedz

Odpowiedz