Zamów książkę sekuraka o bezpieczeństwo aplikacji www!

NVIDIA RTX3080 – znaczny przyrost prędkości łamania haseł w porównaniu z poprzednią generacją

18 września 2020, 15:50 | W biegu | 1 komentarz

Kiedy inni ekscytują się liczbą FPS-ów, które oferują nowe karty NVIDII, my zastanawiamy się jak to będzie z odzyskiwaniem haseł. Sam twórca hashcata napisał o tym parę słów:

Na RTX3080 zarówno bcrypt jak i sha512crypt można łamać ponad dwa razy szybciej niż na topowym modelu poprzedniej generacji RTX2080Ti
Some early RTX3080 benchmarks: Both bcrypt and sha512crypt more than twice as fast than RTX2080Ti. Can’t wait for a full list.

Ponad dwukrotny przyrost prędkości łamania, przy znacznie niższej cenie ($700 vs $900) robi wrażenie. Pamiętajmy też, że RTX 3080 to nie jest topowa karta z obecnej generacji. Do dyspozycji mamy jeszcze 3090 RTX. Tutaj można spodziewać się kolejnych 20% przyrostu wydajności.

Na finalne wyniki pewnie trzeba będzie jeszcze trochę poczekać (idziemy o zakład że sam twórca hashcata pracuje obecnie nad pewnymi dodatkowymi optymalizacjami, mającymi na celu wyciągnąć z nowych kart jak najwięcej)

Dla osób, które są nowe w temacie polecam też zerknięcie na nasz kanał sekurak.tv gdzie nie tak dawno omawialiśmy właśnie hashcata:

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Filip
    Odpowiedz

Odpowiedz