Nowy pomysł UE bliski finalizacji. Usuń niebezpieczną treść ze swojego serwisu w 1h od zgłoszenia – inaczej możesz dostać potężną karę

08 kwietnia 2019, 22:26 | W biegu | komentarzy 6
Tagi:
: zin o bezpieczeństwie - pobierz w pdf/epub/mobi.

Tym razem jest to akcja o kryptonimie #TERREG, czyli konieczność usuwania treści o charakterze terrorystycznym.

Najnowszy, zatwierdzony (choć jeszcze nie finalnie) projekt zakłada konieczność usunięcia takiej treści w okresie do godziny od zgłoszenia (jeśli zgłoszenie tego typu jest realizowane po raz pierwszy – mamy 12h).

Planowana kara dla firm to maksymalnie 4% globalnego obrotu (dla prywatnych też zapewne nie będzie mała). Tak  – Julia Reda pisze, że na razie nie są spod obowiązku wyłączone prywatne osoby czy serwisy niekomercyjne.

Jeśli nie mamy technicznej możliwości usunięcia w szybkim czasie niebezpiecznej treści, to wiecie, rozumiecie – możecie dać nam specjalne API do zarządzania treścią Waszego serwisu i z resztą już damy radę! Na tym rozwiązaniu – w czarnym scenariuszu – może się właśnie skończyć.

Na koniec jeszcze retoryczne pytanie – co z terrorystami tego typu: powrzucają anonimowo „treści terrorystyczne” na niewygodne portale (komentarze!) – i zgłoszą to później, obserwując czy pechowcy wyrobią się z usunięciem contentu w jedną godzinę…?

I jeszcze pytanie numer dwa – co z treścią hostowaną poza EU? Nagle ona staje się OK? A może będzie wycięty hurtem dostęp do tego typu serwisów na Wielkim Europejskim Firewallu…?

–ms

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Marek

  Pytanie numer trzy: co to jest „treść o charakterze terrorystycznym”? Czy „precz z UE” wystarczy, żeby Wielki Brat zniszczył nam życie w trosce o dobro wspólne?

  Odpowiedz
  • z tego co czytaliśmy w projekcie „wyłączone” są tam tego typu treści…choć pewnie kwestia interpretacji

   Odpowiedz
 2. asdasd

  No ja chętnie dam api. Od lat chciałem komuś dać i mieć z bańki te ciągłe zgłoszenia i roszczenia. To komu mam dać i mieć z bańki? To zbyt piękne by bylo prawdziwe.

  Odpowiedz
 3. Lars Victor

  Jeśli opublikujesz w Internecie amerykańskim to spodziewaj się wizyty droga w twojej okolicy.

  Odpowiedz
 4. Audytor

  Hmm …
  jakoś takoś coraz bardziej zaczyna mi to wszystko przypominać wizję Orwella ’84 …

  Odpowiedz
 5. Marek

  Wywieźć tych euro-osłów i całą tę unię na taczkach!

  Odpowiedz

Odpowiedz