Nowy Kali Linux (2020.1)

01 lutego 2020, 14:56 | W biegu | komentarzy 5
Tagi:
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Nowe wydanie znanej nam dystrybucji wprowadza raczej kilka drobnych zmian i usprawnień, choć niektórzy brak domyślnego logowania na roota (root/toor) i przejście na niżej uprzywilejowanego (kali/kali) mogą traktować jako rewolucję.

Ciekawostka to dostępność Kali Nethunter Rootless (edycja na smatfony), która nie wymaga roota (choć ma oczywiście pewne ograniczenia).

Dodano też kilka nowych narzędzi: cloud-enum, emailharvester, phpggc, sherlock, splinter – choć niektóre zostaną usunięte (te, które bazują na niewspieranym od niedawna Python2).

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. SI

  A co OS Parrot? :)

  Odpowiedz
 2. RADIOHEAD IN RAINBOWS

  A co można takiego robić na tym linuksie poza kompilacja jądra? Jakieś gry i programy tam chodzą? Można przeglądać Internet? Po obrazku myślę że raczej nie xD

  Odpowiedz
  • tao

   Na linuxie można wszystko, nawet grać w gry z górnych półek tylko trzeba wiedzieć co zrobić żeby wszystko ładnie działało nie to co na tym durnym windowsie. :V

   Odpowiedz
 3. John

  Niestety po smierci pythona 2 kali linux stal sie ubogim w narzedzia systemem. Na te chwile lepszym wyborem wydaje sie byc Parrot OS lub BlackArch ktore maja zdecydowanie wiecej narzedzi do testow penetracyjnych.

  Odpowiedz
 4. tao

  A ja tam nic nie usuwam, wszystko to co jest oparte o python2 konwertuje na python3 pierw znanym skryptem 2to3 a potem ewentualne błędy eliminuje ręcznie bo wiadomo że ten skrypt nie jest doskonały.

  Odpowiedz

Odpowiedz