[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Nigerysjki książę w akcji. Sądeczanin stracił prawie 500 000 PLN!

15 czerwca 2020, 22:42 | W biegu | komentarzy 7

Pewnie kojarzycie tzw. nigeryski szwidel. TLDR: mam tutaj spadek 10 milionów USD, ale najpierw trzeba przelać 100k USD, bla bla bla. Nikt się na to przecież nie nabiera. Oh wait, Głos24.pl donosi o udanym dla przestępców (nieudanym dla ofiary) scenariuszu:

rzekomy prawnik przekonywał, że sądeczanin jest jedynym spadkobiercą funduszu inwestycyjnego opiewającego na sumę ponad 8,7 miliona dolarów. Aby otrzymać spadek, musiał spełnić pewne warunki. By wejść w posiadanie spadku mężczyzna miał jedynie zapłacić za wystawienie niezbędnych dokumentów i dopełnienie kilku formalności. Na numery kont wskazane przez rzekomego pełnomocnika pokrzywdzony wpłacił łącznie ponad 107 tys. euro, czyli około 460 tys. złotych.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Wujek Pawel

  No ku*wa debil.

  Odpowiedz
 2. Flash

  Metoda stara jak świat a ludzie jeszcze sie na to nabierają :V. To pokazuje ich poziom…. Nawet moja babcia sie na to by nie nabrała. Tyle już podobnych ataków było w tym kraju a ludzie nadal sie łapią, nic nie rozumieją, że trzeba sprawdzać wątki każdą porcje informacji ale oni wolą łykać jak promocje w biedronce.

  Odpowiedz
  • Marek

   Victim shaming. Nie każdy interesuje się tym co piszczy w internetach. Ktoś nabiera się na nigeryjski przekręt, ktoś inny kupuje samochód z ukrytymi wadami od janusza handlarza, a moi rodzice kupili kiedyś na targach sztuki obraz, który miał być coś wart, a dużo później okazał się g…. wart. Pewnie gdzieś na portalach miłośników samochodów czy miłośników sztuki takie przypadki też są wyśmiewane, pytanie czy słusznie?
   Ja potępiam złodzieja, inteligencja ofiary mnie nie interesuje.

   Odpowiedz
   • fszystkotrendiszejming

    Criticismshaming! Krytykowanie za wyśmiewanie głupiego postępowania nie jest wcale victimshamingiem i jest szkodliwe społecznie i samo zasługuje na shaming. Na stupiditycriticismshaminshaming!

    Odpowiedz
   • Marcin

    Rozumiem podejście rozumiem także to że niektórzy mogą się nabrać na takie lub inne próby wyłudzenia. Mnie najbardziej dziwi że ktoś kto ma wolne 500k do wydania na koncie nie ma głowy na karku i nie myśli racjonalnie. Tych pieniędzy raczej się z emerytury nie bierze, z normalnej pensji nawet ze średnią krajową też nie.

    Odpowiedz
 3. Andrzej

  „Nieodłączną częścią życia strach i ból…” v=ZRnziVjNv8k

  Odpowiedz
 4. Prince Joe Eboh z Nigerii
  Odpowiedz

Odpowiedz