[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Macchina M2 – OpenSource-owy system do hackowania samochodów.

26 lutego 2017, 22:18 | W biegu | komentarze 2

Niski koszt (od $110), kompatybilność z samochodami dużej liczby producentów, dostępne biblioteki,  bazowanie na Arduino i wyprodukowanych już kilka różnych prototypów.

To w skrócie projekt Macchina M2, promowany hasłem:

Twórcom trudno odmówić pasji (popatrzcie na już gotowe zajawki tutoriali, czy opcja dodawania książki The Car’s Hacker’s Handbook do zestawu), choć czasem jadą już po bandzie:
M2 has a wireless socket using the DIGI XBee form-factor. Connect your car to the web, phones, satellites, IoT devices, or the cloud.
Zawsze marzyłem żeby mieć samochód w cloudzie, albo podłączyć go do inteligentnej lodówki ;-)
Chyba najważniejsze jednak że system jest modułowy, wygląda wspierany i mogący mieć dość szerokie zastosowania:
Na początek sprzęt ma być dystrybuowany tylko w USA; warto przy okazji pamiętać że w różnych krajach prawo może zabraniać użycia tego typu sprzętu…
–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Michał

  Tuning? W jakim sensie? Sama baza stockowych programów silników i skrzyń biegów do BMW ma dziesiątki GB. Fabryczny program do diagnostyki BMW ma prawie 60GB. Także myślę że tuning i diagnostyka to pic na wodę, coś się będzie dało zrobić, lecz niewiele.

  Odpowiedz
  • as

   w takim sensie że masz dostęp do odczytu/zapisu wszystkich sensorów i wszystkich wartości przechowywanych przez układy wykorzystane w danym samochodzie. mieć wartosci, a wiedziec do czego są to dwie różne sprawy i pewnie dlatego serwisowy soft ma 60gb (az ciezko w to uwierzyc btw) bo obsluguje wszystkie modele i ma mase danych nadmiarowych typu plany, schematy, opisy itp.

   Odpowiedz

Odpowiedz