RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Jesteś uczniem? Możesz legalnie pohackować i wygrać $$$ [CTF]

29 października 2019, 07:16 | W biegu | 1 komentarz
Tagi:

Inicjatywa dostępna jest tutaj: https://153plus1.pl/.  Jan Kostrzewa, Dyrektor Biura Bezpieczeństwa w Ministerstwie Sprawiedliwości pisze o projekcie tak:

Pomysł wziął się z obserwacji, że choć Polacy odnoszą niemałe sukcesy w ogólnoświatowych zawodach CTF, to sama formuła nie jest jeszcze szeroko rozpowszechniona w naszym kraju. Dragon Sektor czy P4 regularnie walczą o podium w ogólnoświatowym rankingu CTF a jednocześnie Polska jest poza top10. Chcieliśmy wykorzystać możliwości działania po stronie administracji publicznej i spróbować dotrzeć do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych w całym kraju. Mamy nadzieję zarażać pasją do Cyberbezpieczeństwa oraz propagować wiedzę z tej dziedziny wśród młodego pokolenia.

Na rozgrzewkę można zobaczyć dwa przykładowe zadania, przy czym warto podkreślić, że:

w konkursie mogą uczestniczyć uczniowie publicznych i niepublicznych szkół ponadpodstawowych, w szczególności uczniowie techników oraz szkół branżowych o profilu informatycznym, którzy będą rywalizowali w dwuosobowych drużynach

Rejestracja trwa do 3.11.2019r, a dla zwyciezców przewidziano trzy nagrody pieniężne 2000, 1500, 1000 PLN.

Powodzenia, a w ramach treningu możecie powalczyć na naszym serwisie rozwal.to (tutaj kod na aż 60 darmowych dni! sekurak-ksiazka-super-rozwal kod ten daje dobrą zniżkę przy zakupie naszej książki o bezpieczeństwie aplikacji webowych).

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. Audytor
    Odpowiedz

Odpowiedz