RODO okiem hackera! Praktyczne szkolenie od sekuraka z ochrony danych osobowych. Zapisz się tutaj.

Jednorazowe karty płatnicze generowane w locie dla każdego sklepu? 1Password dodał taką opcję w managerze haseł [na razie USA]

23 września 2020, 08:53 | W biegu | komentarze 4

Jeśli ktoś obawia się kradzieży danych karty płatniczej, może używać karty przedpłaconej lub mieć np. kilka kart wirtualnych oferowanych np. przez Revolut. Okazuje się, że można jeszcze prościej – 1Password umożliwił bezpośrednio z przeglądarki zarówno generowanie jak i później używanie przy płatnościach wirtualnych kart płatniczych.

Mamy też dodatkowe bonusy, dla osób lubiących mocno kontrolować swoje finanse:

 • Bezpośrednio z przeglądarki ustalimy limit kwotowy na takiej karcie
 • Wskazujemy czy płatność jest jednorazowa czy np. miesięczna
 • Taka karta jest przypisana do danego sklepu (tj. wg zapewnień 1Password – nie będzie się nią dało zapłacić gdziekolwiek indziej)

Usługa oferowana jest we współpracy z serwisem privacy.com – co oznacza dostępność na razie w USA, ale 1Password planuje ekspansję usługi na kolejne regiony. Poniżej krótki filmik instruktażowy:

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Marek

  Abine Blur (dawno temu znany jako DoNotTrackMe) oferuje podobną usługę już od 2014. Revolut też ma jednorazowe karty.

  Ogólnie super pomysł, aż przemyślę czy nie przesiąść się na 1Passworda.

  Odpowiedz
  • Tak, tylko 1password daje właśnie integrację tego z managerem haseł: czyli bezpośrednio generujesz to z przeglądarki (a nie np. z appki na telefon jak w revolucie). Tylko pamiętaj że ta integracja to na razie USA only.

   Odpowiedz
 2. Filip

  Jeżeli używają privacy.com to nie będzie to dostępne poza stanami

  Odpowiedz
 3. K

  Fajnie, ale nie jest powiedziane w jaki sposób doładowywać tę kartę i skąd mam mieć pewność, że te pieniądze będą potem bezpieczne?

  Czy może kasa na wirtualnej karcie bierze się „z powietrza”, w regulaminie małym druczkiem będzie info o rozpoczęciu zaciągania kredytu w jakiejś lipnej firmie? :D

  Odpowiedz

Odpowiedz