Dlaczego hackowanie aplikacji webowych jest proste? Zapisz się na darmowe szkolenie od sekuraka.

Japońska giełda kryptowalutowa Liquid zhakowana! Przestępcy ukradli ponad 90 milionów dolarów…

23 sierpnia 2021, 12:03 | W biegu | 0 komentarzy

Jakiś czas temu mogliśmy być świadkami jednej z największych kradzieży kryptowalut (600 milionów dolarów) w historii – oczywiście mowa tu o incydencie z Poly Network:

Koniec końców, historia zakończyła się happy endem – atakujący zwrócił skradzione środki, firma zaś postanowiła wynagrodzić go kwotą w wysokości 500 tysięcy dolarów oraz zaoferowała mu pracę na stanowisku głównego doradcy ds. cyberbezpieczeństwa: 

W gorszym położeniu znajduje się japońska giełda kryptowalutowa Liquid, która w wyniku ataku straciła ponad 90 milionów dolarów:

W tym przypadku, jak wynika z analizy firmy Elliptic, przestępcy próbują ukryć pochodzenie skradzionych tokenów ETH przy użyciu inteligentnych kontraktów Tornado Cash, które w opisywanym przypadku pełnią funkcję tzw. miksera kryptowalut:

Jeśli posiadasz pokaźną liczbę kryptowalut i boisz się, że giełda kryptowalutowa, na której przechowywane są Twoje środki, zostanie zhakowana, to warto zastanowić się nad wyborem bezpieczniejszego rozwiązania, takiego jak np. zimny portfel (cold wallet). W praktyce oznacza to, że Twoje środki będą przechowywane offline, np. w formie papierowej, na pendrivie lub bezpośrednio w Twoim urządzeniu. Najpopularniejszym rozwiązaniem z klasy cold storage są jednak portfele sprzętowe, takie jak np. Trezor: 

~ Jakub Bielaszewski

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz