Jaki antywirus wybrać na Androida?

21 marca 2019, 15:34 | W biegu | komentarzy 5
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Bardziej techniczni napiszą – żaden – wystarczy mieć w miarę porządny telefon, nie zmieniać domyślnych ustawień bezpieczeństwa, nie instalować appek z zewnętrznych źródeł i wykonywać aktualizacje.

Bardziej skrupulatni polecą wykonać dodatkowe dobezpieczenie ustawień na telefonie (hardening) – dokument CIS_Google_Android_Benchmark_v1.2.0.pdf to prawie 100 stronicowa książeczka dotycząca dobezpieczenia Androida 9.0.x (są też benchmarki na poprzednie wersje).

Jeśli ktoś już musi używać tego typu oprogramowania, to polecam zerknąć na ten ranking androidowych antywirusów. Ich główna funkcja to po prostu zablokowanie zainfekowanych plików apk i dokładnie takie testy zrealizowano dla 138 antywirusów. Do 55% z nich były zastrzeżenia, a znaczna ich liczba nie wykryła nawet 30% zagrożeń.

Android AV

–ms

 

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Ciostek

  Ha ha ale wy zieloni jak antywirus na telefon jest nie potrzebny żeby wirus działał potrzebny jest root nie rozumiem po co je pobieracie ?

  Odpowiedz
  • doc

   Nawet pierwszego zdania nie chciało Ci się przeczytać :/

   Odpowiedz
 2. Grzegorz

  Przeczytałem artykuł i dalej nie wiem jaki antywirus mam wybrać. Chyba powinieneś bardziej skupić się na doborze tytułu względem zawartości artykułu…

  Odpowiedz
  • Odpowiedź masz w pierwszym zdaniu. Naszym prywatnym zdaniem polecanie AV na androida to jak polecanie palaczowi żeby biegał. Będzie pewnie zdrowszy, to fakt. Ale na początek lepiej gdyby przestał palić :)

   Jak ktoś już jest uparty na AV i zrealizował poprzednie punkty z wpisu – to dowolnego z linkowanej listy, który osiągnął ocenę 100%. Reszta to bardziej kwestia osobistych wyborów.

   Odpowiedz
 3. Daniel

  Warto wspomnieć o Androidach z serii Android One które mają aktualizacje zapewnione od Google i są tak samo na bieżąco jak Pixele itd…
  https://www.android.com/one/

  Odpowiedz

Odpowiedz