NIS2/KSC2 starter pack. Czy Twoja firma podlega pod regulację i co z tego wynika? Bezpłatne szkolenie od sekuraka
Konferencja Mega Sekurak Hacking Party w Krakowie – 26-27 października!
Bezpłatne szkolenie: AI dla admina. Top 5 zadań, które zrobisz szybciej


Drugi rok programuję w VIMie, głównie dlatego, że nie potrafię z niego wyjść :(
Mega zajebiste :) !
Pamiętam było kiedyś na grupie dyskusyjnej pytanie “jak wygenerować porządny ciąg znaków losowych” i jedną z odpowiedzi było: “posadź początkującego przed vim’em i każ mu wyjść” :-)
[esc]
:q! (jak nie chcemy nic zmieniać)
[shift]+2*[z] (jak chcemy zapisać zmiany)
czy to takie trudne?
Nie chodzi o to, że trudne, ale że nietypowe. Głupszych komend do tak prostej operacji jeszcze nie widziałem.
[esc]:wq
zapis i wyjście
A wystarczy używać nano
MCEDIT daje radę ;)
ta statystyka może też świadczyć o popularności VIM
VIM jest dla amatorów. Emacs proszę państwa… Tylko emacs… :D
emacs ? po co mi nowy system operacyjny
:wq! – wyjdź, k…a!
Do przeglądania i edytowania plików tekstowych polecam mc, taki total Commander dla linucha. :D Vim ma tylko jedną zaletę, jest bardzo szybki, przy otwieraniu dużych plików tekstowych, np z logami.
Ja tam lubie Vim jest kozak