Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Hackerzy udostępnili ~publicznie „wyciek” z Linkedin. 700 milionów rekordów (~190GB)

24 września 2021, 10:15 | W biegu | komentarzy 8

Zaczniemy od sprostowania kierowanego do wielu mediów, które zapewne niebawem będą donosić o „wielkim wycieku danych osobowych z Linkedin”:

 1. Baza była wcześniej sprzedawana, ale jak widać nie było wielu chętnych. Udostępniona została więc na (prywatnym) kanale na Telegramie. Jak donosi The Record Media linki prowadzą do Torrenta:

2. „Wyciek” to nie wyciek w klasycznym rozumieniu. Nie wyciekły hashe haseł czy prywatne wiadomości. Mamy tutaj do czynienia ze scrappingiem, czyli pobraniem i tak w zasadzie ~publicznie dostępnych danych (tj. takich, które ktoś podał w Linkedin i udostępnił np. jako widzialne dla swoich kontaktów: nazwa profilu, e-mail, ewentualnie fizyczna lokalizacja użytkownika na zasadzie: Miasto, Kraj):

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. adi

  i debile chcieli sprzedawac publiczne dane? xD chyba sie od tigera uczyli

  Odpowiedz
  • doob

   Nie, sprzedawali usługę skatalogowania publicznych danych w przystępnej formie.

   Odpowiedz
  • zero one

   Znaczy niepotrzebnie kupiłem!? :-O
   Kiepskie w tym roku będę miał kiepskie święta…

   Odpowiedz
 2. Flash

  „Mamy tutaj do czynienia ze scrappingiem, czyli pobraniem i tak w zasadzie ~publicznie dostępnych danych” – czyli cos co kazdy moze zrobic ale jakis „geniusz” mysli ze na tym zarobi XD. Po co mam kupowac cos publicznie dostepnego skoro moge zalaczyc bota i z automatu bede mial dane z calej sieci globalnej XDDD.

  Odpowiedz
  • woot

   tak tak, możesz. Pewnie yhym.

   Odpowiedz
   • Flash

    No ty nie mozesz musisz prosic o pozwolenie XD

    Odpowiedz
   • Q

    No może i co mu zrobisz? Takie skrypty się w bashu pisało na studiach i nie zajmowało to więcej niż jednych zajęć. To nie jest jakaś wiedza tajemna.

    Odpowiedz
 3. Klub Pana Rysia

  Brzmi jak albanski wirus.

  Odpowiedz

Odpowiedz