[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Google zakazuje instalowania Zooma swoim pracownikom (mogą używać tylko wersji webowej). Obawy o bezpieczeństwo.

08 kwietnia 2020, 22:45 | W biegu | komentarze 2

O bezpieczeństwie Zooma pisaliśmy już parę razy. Niedawno używania tego oprogramowania w szkołach zakazał też Nowy Jork. Pełen obaw jest też dział bezpieczeństwa Google – który wskazał, że aplikacja desktopowa od Zooma po prostu nie spełnia standardów bezpieczeństwa obowiązujących w firmie i nie może być używana przez pracowników.

Recently, our security team informed employees using Zoom Desktop Client that it will no longer run on corporate computers as it does not meet our security standards for apps used by our employees. Employees who have been using Zoom to stay in touch with family and friends can continue to do so through a web browser or via mobile.

Ciekawe kiedy zobaczymy zoomowy wpis na blogu googlowego projektu zero.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Zdzich

  „can continue to do so through a web browser”
  No chyba niezbyt – jeszcze kilka dni temu można było dowolny link wywołujący aplikację ZOOM (np. https://zoom.us/j/123456789) łatwo zamienić na link wywołujący web-client’a (adekwatnie https://zoom.us/wc/join/123456789), ale dziś zapodanie takiego linku do WC (Web-Client) powoduje wywołanie strony logowania.

  Odpowiedz
 2. PaLi

  Jak ktoś używa wideokonferencji do pomachania cioci czy babci, to ważne, żeby było darmo. Ale w firmie czy instytucji publicznej konieczne jest bezpieczeństwo, zarówno zabezpieczenia samego systemu jak i rozważne zachowanie użytkowników. Dlatego czasami klienci decydują się na wdrożenia dedykowane, na własnej infrastrukturze. Skype for Business to miał, ale Teams nie ma. COLLABORATE Space z ClearOne jest dostępny także w wersji on-premise.

  Odpowiedz

Odpowiedz