[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Nowy Jork zakazuje używania Zooma w edukacji szkolnej. Powód? Możliwe problemy z prywatnością i bezpieczeństwem

05 kwietnia 2020, 23:06 | W biegu | 0 komentarzy

The Washington Post donosi:

Kilka dni po ostrzeżeniu od FBI o „przechwytywaniu” on-lineowych klas i telekonferencji, nowojorski departament edukacji  (odpowiada za działanie największego dystryktu szkolnego w kraju) stwierdził, że nauczyciele nie powinni używać więcej Zooma i zaproponował przejście na Microsoft Teams.

Days after the FBI issued a warning to the public about the “hijacking” of online classrooms and teleconferences, the New York City Department of Education, which runs the largest school district in the country, said teachers should no longer use Zoom and should instead work through Microsoft Teams.

Niektóre inne regiony w USA (np. Clark County Public Schools w Newadzie) również zakazują Zooma. Powodem są zapewne liczne doniesienia o podatnościach w tej platformie. Sam Zoom z jednej strony najczęściej bardzo szybko odnosi się do przestawianych zarzutów (w tym niezmiernie sprawnie łata podatności) – z drugiej strony: jest niesamowicie wygodny i można powiedzieć, że nie ma obecnie w tym obszarze godnego konkurenta.

Czy rzeczywiście ryzyko używania Zooma jest istotne? Zapewne trwają kolejne, intensywne analizy bezpieczeństwa tego rozwiązania i niedługo poznamy wyniki (dla tych którzy chcą przejrzeć ostatnie problemy, polecamy nasze krótkie opracowania tutaj i tutaj).

–ms

 

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz