[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Google: „Masz włączoną Aktywność w internecie i aplikacjach”. Sprawdźcie czy Google nie śledzi Waszych ruchów.

07 stycznia 2023, 10:37 | W biegu | komentarzy 8

Ciekawostka. Google w ~losowych momentach może wysłać tego typu wiadomość e-mail:

[Przypomnienie] Masz włączoną Aktywność w internecie i aplikacjach

aby chronić Twoją prywatność, przypominamy, że masz włączone ustawienie Aktywność w internecie i aplikacjach.

Aktywność w internecie i aplikacjach to ustawienie, które pozwala zapisywać na koncie Google informacje o tym, co robisz na stronach, w aplikacjach i usługach Google, w tym wyszukiwania i powiązane informacje takie jak lokalizacja czy język. Pozwala to na lepszą personalizację usług Google skutkującą na przykład szybszym wyszukiwaniem czy trafniejszymi rekomendacjami.

[tutaj link do odpowiednich ustawień na koncie Google]

Jeśli chcecie sprawdzić jak całość wygląda na Waszym koncie, warto wejść na stronę: https://myactivity.google.com/

Poprawne ustawienia powinny wyglądać tak:

Na ww. stronie jest też możliwość skasowania historii (jeśli Google ją zapisywał). Oraz włączanie auto-kasowania (chociaż oczywiście od razu warto wyłączyć zbieranie danych, wtedy nawet nie będzie czego kasować ;)

Jeśli prywatność jest dla Was ważna, polecam też tę rozbudowaną checklistę i/lub to opracowanie. Jeśli znacie inne, podobne materiały – podzielcie się w komentarzu.

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. stefan

  mam to powłączane – dlaczego lepiej to wyłączyć? (to znaczy – ukryć przed sobą – nie podejrzewam że google przestaje wszystko logować tylko dlatego że ich o to poprosiłem)

  Odpowiedz
 2. Mike

  Czy to jest włączone czy nie, to Google tak czy inaczej zbiera te dane – te ustawienia są „dla nas”, czyli np. historia lokalizacji jest wykorzystywana w mapach Google do osi czasu. Jak to wyłączymy to tylko my nic nie widzimy :).

  Odpowiedz
 3. Kamil

  Korzystam aktywnie z zalet osi czasu, to dla mnie ficzer a nie bug. Teraz jest duża moda na zakreślanie swojej prywatności.

  Odpowiedz
 4. Qba

  Mnie oś czasu pomogła udowodnić panom policjantom, gdzie byłem tego i tego dnia prawie rok do tylu. Nie był to oczywiście jedyny dowód a dopełnienie, ale miny funkcjonariuszy – bezcenne.

  Odpowiedz
  • Andy

   Qba – dziwne. Przeciez to zaden dowod, komorka to nie czlowiek. Nawet jako uzupelnienie.

   Odpowiedz
 5. Mariusz

  No śledzi. Śledzi i słucha. W jednym dniu rozmawiasz sobie z matką o podróży do okoła świata a następnego dnia wchodzą Ci na smartfona reklamy biur podróży a na pocztę seria ofert.
  Możesz wyłączyć śledzenie, ale coś za coś. Będzie Cię Google linczował, że to złe, że jakieś funkcje nie będą działać, i w ogóle, że jesteś odszczepieńcem i aspoołeczną jednostką.

  Odpowiedz
  • Aksolotl

   Chyba jestem znacznie mniej interesujący, bo też mam wszystko włączone i dopóki sam czegoś nie wpisze w wyszukiwarkę albo nie zapytam asystenta to mi nigdzie nic nie wyskakuje czy jako oferta czy na pocztę 🧐

   Odpowiedz
 6. Maciej

  Generalnie jak się chce korzystać w pełni z wszelkich udogodnień i zalet dzisiejszych smartfonów, to należy zapomnieć o anonimowości. Człowiek nie jest w stanie wiecznie sprawdzać i weryfikować co dane ustawienie zmieniło po aktualizacji. Ludzie sami bez naszej zgody wstawiają nasze zdjęcie „gdzieś tam”, posiadają nasz numer telefonu w swoim spisie telefonów itd… albo człowiek się z tym godzi, albo trzeba korzystać tylko ze zwykłego archaicznego telefonu.

  Odpowiedz

Odpowiedz