Kompleksowe szkolenie: wprowadzenie do bezpieczeństwa IT od sekuraka z rabatem 50%. Jedyna taka okazja w tym roku. Nie przegap! :-)

Firma Cloudflare odparła rekordowy atak DDoS (17,2 miliona zapytań na sekundę) na infrastrukturę swojego klienta

23 sierpnia 2021, 12:07 | W biegu | 0 komentarzy

Przedsiębiorstwo Cloudflare poinformowało na swoim blogu o rekordowym ataku DDoS na infrastrukturę jednego ze swoich klientów, działających w sektorze finansowym. W szczytowym momencie botnet wysyłał ponad 17 milionów rps (zapytań na sekundę):

Cloudflare twierdzi, że atakujący zastosowali wariant botnetu Mirai, składającego się z co najmniej 20 000 urządzeń IoT. Sporo zainfekowanych urządzeń pochodziło z Indonezji (15%) oraz Indii i Brazylii (łącznie 17%). Warto dodać, że ten sam botnet został w ciągu kilku ostatnich tygodni wykorzystany do ataków na wiele innych firm. W tym przypadku ataki DDoS oparte na protokole UDP i TCP osiągnęły w szczytowym momencie „moc” ponad 1 Tbps (terabity na sekundę):

Ataki DDoS są szczególnie niszczycielskie w odniesieniu do firm działających w sektorach finansowych, takich jak np. banki. Nawet kilka minut niedostępności serwisu, spowodowanej wyżej wspomnianymi atakami, może kosztować przedsiębiorstwo setki tysięcy złotych…

~ Jakub Bielaszewski

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz