Fejkowy antywirus na Androida – na pierwszym miejscu w Google Play

09 kwietnia 2014, 11:13 | W biegu | 1 komentarz
: zin o bezpieczeństwie - pobierz w pdf/epub/mobi.

The Register donosi o płatnej aplikacji „Virus Shield” która przez chwilę była na pierwszym miejscu w GooglePlay. Czego oczekujemy od dobrego antywirusa? Nieobciążania naszego systemu, nienarzucania swojej obecności, braku reklam, a na telefonie – przykładowo niewielkiego wpływu na zużycie baterii. „Virus Shield” ma to wszystko…tyle że tak naprawdę aplikacja ta absolutnie nic nie robi :-)

Jak się więc okazuje – duża liczba pozytywnych komentarzy (w dużej mierze sztucznie dodanych przez twórców aplikacji), może dość ładna ikonka… i aplikacja kosztująca $3.99 uzyskała w krótkim czasie około 10 000 pobrań (obecnie została już „ściągnięta” przez Google). Miała ona również #1 miejsce w kategorii nowych płatnych aplikacji w Google Play i #3 miejsce wśród wszystkich płatnych aplikacji. $40 000 za aplikację nie robiącą nic – niezły wynik.

vs

Za businessinsider.com

Na szczęście twórcy aplikacji nie okazali zupełnie nieetyczni – po pierwsze aplikacja nie zawierała malware, po drugie zgodnie z oficjalnym opisem nie było w niej reklam i nie zużywała wiele baterii :-P

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. 0000

    Tak btw to bardzo wiele pozytywnych komentarzy pod appkami w google play wydaje mi sie podejrzanie zbyt entuzjastyczne, ciekawe jak powszechne jest dodawanie ich przez tworcow.

    Odpowiedz

Odpowiedz