MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Facebook usuwa stronę Konfederacji (670000 polubień). Złamali regulamin, a może komuś podpadli?

05 stycznia 2022, 16:50 | W biegu | komentarzy 55

O temacie doniósł Artur Dziambor, do problemu odniosła się też sama Konfederacja:

Powodem mają być naruszenia regulaminu dotyczące COVID. Chociaż podejście Facebooka jest tutaj dość zmienne – kiedyś usuwane były posty sugerujące, że COVID mógł zostać stworzony przez człowieka. Teraz już można tak pisać, bez obaw o konsekwencje. Chociaż i to nie jest pewne…

Swoją drogą około miesiąc temu Facebook zablokował reklamę na profilu sekuraka, wyświetlając informację, że m.in.: „może ona wpływać na wybory”. Jakie wybory? Jak wpływać? Tego już nie wiadomo. Czy ta reklama mogła rzeczywiście wpływać na wybory…? To już pozostawimy bez komentarza.

Warto przy okazji wspomnieć o niedawnym zablokowaniu na YouTube Kanału Sportowego. Powodem miały być „liczne naruszenia regulaminu”. W tym przypadku dostęp udało się odzyskać, więc prawdopodobnie te „liczne naruszenia” okazały się nie tak liczne, lub w ogóle nie były naruszeniami.

Jeśli jeszcze trochę cofniemy się w czasie – być może przypomni się Wam zablokowanie kont Donalda Trumpa – na w zasadzie wszystkich liczących się platformach społecznościowych – polecamy nasz rozbudowany wpis omawiający temat, bo wiele z argumentów w nim przestawionych można zastosować również do przypadku facebookowego zabanowania Konfederacji.

Jeśli ktoś z kolei po cichu myśli sobie – no dobra, wiele razy przesadzali, dobrze im tak – niech przeczyta wiersz napisany w 1942 roku w Dachau:

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Martin Niemöller, 1892-1984
(niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Olo

  Chyba autorowi nie spodobało się usunięcie profilu… A nawiązanie do wiersza z Dachau w tym przypadku jest tak nie na miejscu, że trudno to skomentować. Zawsze pozostają jeszcze gruoy płaskoziemców, proszę się nie denerwować.

  Odpowiedz
  • jasc

   A manifestacja konfederatów z transparentem „Szczepienie czyni wolnym”, stylizowanym na bramę w Auschwitz jest Twoim zdaniem na miejscu?

   Odpowiedz
   • makaron

    To nawiązanie do bramy jest uzasadnione, bo sanitaryzm i odbieranie praw obywatelskich się nasilają.

    W tym tygodniu prez. Francji w wywiadzie oświadczył: „5 mln niezaszczepionych to nie są dla mnie obywatele […] Wywieramy presję na nieszczepionych, ograniczając im w miarę możliwości dostęp do życia społecznego”; bez tego „cennego sezamu”, jakim „stał się kod QR”, wiele miejsc towarzyskich pozostaje niedostępnych”.

    Żródło:
    http://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1044568%2Cslowa-prezydenta-francji-wywolaly-krytyke-5-mln-niezaszczepionych-nie-sa

    Odpowiedz
   • Piotr69

    Jest demokracja ?
    Jest wolność do manifestowania swoich poglądów ?

    To o co Tobie jasc chodzi ?

    Odpowiedz
  • Damian

   Jeśli chcecie, to możecie mnie nazwać anatyszczepionkowcem/płaskoziemcą/foliarzem. Nie zatrzyma to jednak szukania przeze mnie faktów i prawdy.
   Przykładowo w UK oficjalne dane mówią, że wśród zmarłych na Covid około 79% jest zaszczepionych, a 21% niezaszczepionych. Co ciekawe około 80% populacji jest tam zaszczepionych. Nietrudno policzyć jaka jest efektywność „szczepionek”.
   Żródło: https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/1039677/Vaccine_surveillance_report_-_week_49.pdf
   W tabeli 10 znajdziecie te dane

   Nie rozumiem zatem podejścia, które niejako wymusza segregację sanitarną (jak właśnie w Niemczech zaraz przed II wojną światową), mimo że dane statystyczne pokazują, że to zupełnie nic nie daje.
   Podobnie z maseczkami, WHO jeszcze do końca Marca nie rekomendowało użycia maseczek, bo ich skuteczność nie jest potwierdzona badaniami naukowymi, nawet już podczas szalejącego Covidu raz po raz się pojawiają podania, które pokazują że to jest nieskuteczne. Przykładowo Duńskie badania Danmask-19 – źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32829745/

   Odpowiedz
   • Damian

    Miało być do końca Marca 2020

    Odpowiedz
   • No to na pewno temat jest warty dyskusji, choć nie taki prosty. Szybka wrzutka: gdyby w jakimś kraju było 100% osób zaszczepionych, to i 100% zmarłych na COVID stanowiłyby osoby zaszczepione. Ale z tego nie wynika, że szczepionki nie działają.

    Odpowiedz
  • Janusz

   Wiersz jest bardzo trafny i na miejscu, to że został napisany w Dachau i jest tam słowo Żyd, nie oznacza, że tylko tego dotyczy i nie zawiera uniwersalnego przesłania. Zakładam, że przebywają tu osobnicy z wyższym niż przeciętne IQ(tak odrobina wazeliny), więc takie dwa case do przemyślenia. 1. Pamiętacie jak zaczęły się szczepienia i popularne było hasło, że foliarze boją się, że ich zachipują? Mina mi zrzedła jak niedawno poczytałem o szwedzkim startupie Epicenter i jego mikrochipie. Wtf!? 2. Rok 2022, >50%, a w niektórych krajach >70% zaszczepionych. Większość, zwłaszcza na zachodzie, grzecznie śmiga w maseczkach i co? Coś się zmieniło w zakażeniach, pandemia choć trochę osłabła? Nie, poza prawie 10% inflacją i zrujnowaną gospodarką – kompletnie nic się nie zmieniło.
   Pewien szalony kudłacz powiedział kiedyś, że tylko głupiec robi wciąż to samo i oczekuje innych rezultatów. Jak teraz sobie dodacie 1, 2 i wiersz, to może pojawi się jakiś dysonans, refleksja… Pozdrawiam foliarzy, covidian i mam nadzieję, że nie zamkną Wam Sekuraka przez ten komentarz.

   Odpowiedz
   • Nie ufam politykom i pharmie

    +1.

    Odpowiedz
 2. compadre

  W sumie szkoda, mimo że nie sympatyzuję, to jedyna partia która wniosła wiele poprawek/projektów aby trochę „rozluźnić” system podatkowy, czy przeciwstawić się pi*dzielczej ekspansji na nasze portfele. Przez profil mogli się „chwalić” swoimi działaniami, w TVN/TVPIS raczej o nich nie słychać.

  Odpowiedz
 3. Ernest

  Część konfederatów odnalazłaby się w roli tych przychodzących.
  Niezbyt mądre jest porównywanie blokowanie treści zamieszczanych przez nacjonalistów i foliarzy do działań które wywołały holokaust.

  Odpowiedz
  • roznice

   Kolega chyba nie wie czym się różni nacjonalizm od nazizmu, a szkoda…

   Odpowiedz
 4. s

  „wielokrotne naruszenia regulaminu usługi” – i tak długo trzeba było czekać.

  doceniam dyskretną manipulację z tym pytaniem w tytule, w ten sposób można ładnie sugerować mając jednocześnie zero dowodów na to, że „komuś podpadli”. bo przecież autor „tylko pyta”

  Odpowiedz
 5. Marek

  Zgadzam się z treścią wiersza. Siłowe rozwiązania (a za takie uważam „deplatforming”) do nikąd nie prowadzą, jedynie wzbudzają w ludziach podskórny gniew, który prędzej czy później będzie musiał gdzieś znaleźć ujście. Swoją drogą czy Ziobro nie chciał w swoim czasie wprowadzać przepisów zapobiegających takim akcjom?

  Odpowiedz
 6. prozaik

  Wiersz bardzo na temat, niestety.

  Odpowiedz
 7. jan

  Ej ale ten wiersz na końcu nie jest trafiony. Przecież on jest właśnie o ludziach z konfederacji, którzy najchętniej by po wszystkich wyszli.

  Odpowiedz
 8. Jerzy

  No nieźle.
  A co jeśli ktoś zacznie udostępniać nielegalne treści na sekuraku, wykorzystując jakąś podatność?
  Też nie powinno się takiej osobie odbierać dostępu do waszego prywatnego serwisu, bo to cenzura?
  Zresztą zgaduję, że nawet w komentarzach jest u was jakaś cenzura stosowana…
  Jesteście hipokrytami i to jest problem.

  Odpowiedz
 9. Klub Pana Rysia

  Pewnie za antyszczepowe pierdololo.

  Odpowiedz
 10. Sebastian

  Trzeba zagłosować nogami i przenieść się na inny portal – jest tyle mało znanych alternatyw
  https://gab.com/
  https://wt.social/

  no i linked-in – który ostatnio staje się nową twarzoksiążką.

  Odpowiedz
 11. icek

  Facebook to rak cyberprzestrzeni

  Odpowiedz
 12. Gość

  Może takie sytuacje przyczynią się do upowszechnienia mediów takich jak Mastodon

  Odpowiedz
 13. Michał

  Myśle, ze często zapominamy ze FB to jednak produkt komercyjny, który należy do jakiejś firmy. To nie jest publiczny serwis „dla ludzi” a jedynie platforma, na której zarabia właściciel i decyduje o jej formie.

  Odpowiedz
  • Odpowiedz
   • Artur

    Porównywanie FB do banku jest bez sensu. Chociażby patrząc na konsekwencje ich upadku. Jest różnica pomiędzy utratą dochodów życia, załamaniem i kryzysem gospodarczym a niemożnością pochwalenia się nowym ubiorem czy sztuczką.

    Tak jak i np. zwykłe sklepy, także firmy internetowe (również FB) mają regulaminy. Jeśli klient je narusza (plując na wystawione towary bądź kłamiąc i obrażając innych ludzi) to po prostu firma przestaje dalej go obsługiwać.

    Odpowiedz
 14. Edward

  Jest wsrod nas tylu specjalistów od bezpieczenstwa. A meta teraz ostro rekrutuje do swego cyber security. Moze po prostu sprobujmy sie tam dostac i rozwalic ich od srodka?

  Jedna osoba na pewno nie da rady, ale dziesiec? Piecdziesiat?

  Pomyslcie o tym…

  Odpowiedz
 15. Gunyt

  Skrajnie nieodpowiedzialny komentarz! Facebook to jest firma prywatna i dlatego mogła to zrobić. To jest właśnie Wolność I wolny rynek!!!!

  Odpowiedz
  • Wiesz, bank też jest prywatną firmą a „nie wolno mu robić to co chce”.

   „Wolność” i „wolny rynek” nie oznacza absolutnej wolności, bo prowadziłoby to do absurdów.

   Nie wolno mi wejść do sklepu i coś ukraść? Bo wolność przecież!
   Nie wolno mi drukować swoich pieniędzy? Bo wolność!

   A z bardziej przyziemnych przykładów: dumping cenowy czy zmowy cenowe nie są raczej dozwolone w wielu krajach, gdzie obowiązuje „wolny rynek”.

   Odpowiedz
   • Gunyt

    Konstytucyjne gwarancje wolności słowa obowiązują tylko w kontekście relacji państwo-obywatel i obywatel-obywatel w przestrzeni publicznej. Nie ma czegoś takiego jak prawo do wolności słowa w stosunkach między konsumentem a prywatnym przedsiębiorcą. Jest tak na całym świecie.

    Odpowiedz
 16. Ef

  I dobrze bez Facebooka można żyć :)

  Odpowiedz
 17. B.

  Wystarczy obejrzeć instastory Tygodnika NIE, gdzie przytoczone są wypowiedzi o wolności słowa, wolności prowadzenia biznesu i cenzurze m.in. Dziambora, Bosaka i JKM. Podpowiem, wszyscy bardzo popierają blokowanie treści przez prywatne przedsiębiorstwa (głównie gdy ich to nie dotyczy).

  Odpowiedz
 18. Marcin

  Przytaczanie wiersza napisanego w nazistowskim lagrze w obronie faszoli podających się za wolnościowców to jest jakiś nowy poziom mydlenia oczu. Nie spodziewałem się po Was :(

  Odpowiedz
  • „faszol podający się za wolnościowca” to jakieś nowe, młodzieżowe określenie kogoś z kimś się nie zgadzam? Pytam dla kolegi :-)

   Odpowiedz
   • OloB

    „faszol podający się za wolnościowca” to jakieś nowe, młodzieżowe określenie kogoś z kimś się nie zgadzam? Pytam dla kolegi :-)”

    Polecam TT pana Bosaka, wie pan wybranego w partyjnych PRAWYBORACH kandydata na prezydenta, w którym chwali się dopasowaniem z 8Values.

    Odpowiedz
    • Polecam na początek np. oglądnąć ten materiał (Monika Jaruzelska rozmawia z panem Bosakiem). Ten 2.5h materiał może dać nieco lepszy obraz człowieka niż TT ;-)

     Odpowiedz
     • OloB

      Ten 2.5 godzinny materiał daje wręcz doskonały obraz tego człowieka. Zgodność z tym co w 1995 pisał Umberto Eco jest wręcz porażająca.

 19. Malta

  +

  Odpowiedz
 20. Batrek

  FC znow pokazuje neomarksistowskie korzenie – cenzura ktorej sam „wujek Joe” by sie nie powstydzil.

  „Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.”
  Wolter

  Odpowiedz
 21. OloB

  Kiedy przyszli po gejów, głosowałem za ich uje…niem.
  Kiedy przyszli po tvn, wstrzymałem się od głosu
  kiedy przyszli po mnie, ojojoj nikt sie za mną nie wstawił XD

  I słusznie zresztą, bo sam pan Dziambor napisał, że FB to prywatna platforma i mogą sobie blokować kogo chcą. No więc zablokowali.

  Odpowiedz
 22. Jan

  „Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć” Evelyn Beatrice Hall

  Odpowiedz
  • OloB

   No i, uwaga, uwaga, Konfederacja ma wciąż do dyspozycji 4 294 967 295 adresów IP, by z tego prawa skorzystać. Póki co, jedna prywatna firma odmówiła im, po wielokrotnych wezwaniach do zaprzestania rozprzestrzeniania informacji, które tej jednej firmie się nie podobają, do hostowania ich debilizmów.

   Wolność słowa w tym kontekście pozostaje nienaruszona.

   Odpowiedz
 23. Daniel

  I po komentarzach mamy ilu czytelników sekuraka, który jednak jest za wolnością w sieci, również wyraża ten pogląd. Wolność, no chyba że chodzi o kogoś kogo nie lubię, tak to nie…

  Odpowiedz
 24. Pegasus

  Dla wszystkich tych, ktorzy nie dostrzegaja w dzialaniach big-techu zagrozenia dla ludzkiej wolnosci: za kilka lat zobaczymy czy po Was tez nie przyjda…Chcialbym zebyscie mieli racje…

  Odpowiedz
 25. Piotr

  „Naszą ambicją jest budowanie serwisu, w którym można:
  – bezpłatnie przeczytać teksty na tematy związane z bezpieczeństwem IT,
  – znaleźć nowości ze świata bezpieczeństwa,
  – podnosić swoją wiedzę merytoryczną z bezpieczeństwa dzięki interaktywnym zadaniom”

  Wchodzicie w politykę? Zablokowanie profilu ma jakiś związek z bezpieczeństwem IT?. To stanowisko całej redakcji, czy tylko autora? Dla siebie pytam :-)

  Odpowiedz
  • 1) cenzura w świecie IT – to podpada pod szeroko rozumiane bezpieczeństwo IT
   2) od czasu do czasu (chociaż dość rzadko) piszemy o różnych ciekawostkach, kompletnie niezwiązanych z bezpieczeństwem IT (patrz: https://sekurak.pl/tag/ciekawostki/)
   3) A np. temat Pegasusa w Polsce to polityka czy bezpieczeństwo? ;-)

   Odpowiedz
   • OloB

    Odpowiem na ostatnie pytanie, choć dziwi mnie, że trzeba na takież odpowiadać.

    Jak działa pegasus, jak się przed nim bronić. To temat bezpieczeństwa.
    Wykorzystanie pegasusa przez polskie/niemieckie/tybetańskie służby to już polityka. Zwłaszcza, jeśli opisuje się temat w kontekście podsłuchu opozycji

    Odpowiedz
 26. Mikołaj

  Jakkolwiek działalność prywatnych mediów społecznościowych można zaliczyć do problemów współczesnego świata, które pilnie wymagają nowych rozwiązań, tak komentarz w którym usunięcie profilu partii, która znana jest z zapędów wręcz 'depopulacyjnych’ oraz jawnie homofobicznych czy rasistowskich poglądów prominentnych działaczy jest przyrównany do pobyty w obozie koncentracyjnym jest po prostu obleśny.

  Zacząłem przygodę z płaceniem Sekurakowi w zeszłym roku i miałem plany wydać więcej pieniędzy w tym ale chyba zmienię zdanie. Szkoda, dla mnie nawet znacznie większa niż dla Sekuraka.

  Odpowiedz
  • Mikołaju, wpis nie jest obroną poglądów Konfederacji jako takiej czy konkretnych członków konfederacji.

   Wpis bardziej jest w klimacie cytatu, który tutaj przytoczył inny komentator:

   „Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć” – Evelyn Beatrice Hall

   Odpowiedz
 27. Szymon

  Ileż to czerwonych towarzyszy się tu zjawiło…

  Odpowiedz
  • Piotr

   Cytujac klasyka,
   „Sprawiedliwość musi być, ale po naszej stronie” czyli jak leją nie naszych to jestem za…

   Odpowiedz
 28. Konflikt interesów nic nie mówi?

  Facebook jest powiązany kapitałowo z producentami szczepionek.
  Spójrzcie na czołowe miejsca akcjonariuszy instytucjonalnych tych firm.
  Wszędzie są:
  The Vanguard Group, BlackRock Fund Advisors, SSgA Funds Management.

  Każdy może sprawdzić:

  money.cnn.com/quote/shareholders/shareholders.html?symb=FB&subView=institutional

  money.cnn.com/quote/shareholders/shareholders.html?symb=PFE&subView=institutional

  money.cnn.com/quote/shareholders/shareholders.html?symb=MRNA&subView=institutional

  money.cnn.com/quote/shareholders/shareholders.html?symb=JNJ&subView=institutional

  Odpowiedz
 29. hh1488

  michał baza, tego się nie spodziewałem ale rozumiem że czasem człowiek nie wytrzymie, mnie tak rozpaliło jak scancelowali stallmana

  Odpowiedz
 30. Tomasz

  Bardzo dobry artukuł. Słowa Martina Niemöllera 100% trafne. Część osób cieszy się, że Facebook zbanował Konfederację. Oczywiście Facebook to prywatna firma i może obsługiwać kogo chce. Jednak jeżeli banuje się ludzi lub organizacje nie za brak opłat czy działania nielegalne lecz za poglądy polityczne lub wypowiadane opinie, które nie pokrywają się z myśleniem i opiniami lewackich władz Facebooka – wyznających marksistowskie i faszystowskie poglądy – to nic innego jak atak i zagrożenie dla wolności słowa. Rasizm i cenzura oraz dyktatura i totalitaryzm w najczystszym wydaniu.

  Odpowiedz

Odpowiedz