[nowość] Poznaj bezpieczeństwo Windows. Cześć pierwsza: usługi systemowe. Nowe, bezpłatne szkolenie od sekuraka!

Elon Musk wykłada 10 miliardów dolarów na Internet w kosmosie

17 stycznia 2015, 23:22 | W biegu | 0 komentarzy

Czy interesowaliście się kiedyś jak wygląda bezpieczeństwo satelit? Miejmy nadzieję, że niekoniecznie tak jak innego popularnego sprzętu sieciowego (tj. dziurawy Linux na pokładzie). W każdym razie, być może niedługo tego typu problemy będą codziennością – a to za sprawą Elona Musk-a, który wykłada 10 miliardów dolarów na projekt: powszechny Internet satelitarny.

Brzmi trochę abstrakcyjnie? Hmmm…jeszcze niedawno nikt nie wierzył w szybki Internet z sieci komórkowych :-)

Musk znany jest choćby z projektu kosmicznego SpaceX (ich statek kosmiczny jako pierwszy z sukcesem zadokował w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – zdjęcie poniżej) czy z elektrycznych samochodów Tesla (kto by pomyślał, że taki samochód może świetnie wyglądać, rozpędzać się do „setki” w mniej niż 5 sekund, i mieć zasięg prawie 500 km?).

spx

Jeden z projektów SpaceX: Dragon.

W każdym razie, Musk pod koniec zeszłego roku pisał na Twitterze:

SpaceX is still in the early stages of developing advanced micro-satellites operating in large formations. Announcement in 2 to 3 months.

A obecnie rozszerza plany właśnie na kosmiczny Internet. Patrząc po rozmachach i efektach poprzednich projektów, być może już niedługo czeka nas mała rewolucja. Trzymamy kciuki.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

Odpowiedz