Dziwny bug w Windows7 – „nie masz uprawnień do zamknięcia komputera”

09 lutego 2020, 14:13 | W biegu | komentarzy 8
: oglądaj sekurakowe live-streamy o bezpieczeństwie IT.

Ludzie piszą o braku możliwości normalnego restartu lub zamknięcia Windowsów 7. W przypadku wystąpienia tego problemu pojawia się następujący komunikat:

Istnieją metody umożliwiające obejście problemu, a my zastanawiamy się czy całość ma jakiś związek z zakończonym niedawno oficjalnym wsparciem dla systemu Windows 7… Niektórzy sugerują, że całość jest wynikiem ostatniej łaty Microsoftu rozwiązującej inny problem.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. Tomasz

  Normalna sprawa że do zamknięcia/restartu systemu potrzebne są uprawnienia admina. Taka zaszłości związana z tym że Windows 7 wywodzi się od rodziny NT. Tutaj błąd zapewne wynika z nieprawidłowo przyznanych uprawnień, zapewne da się naprawić jakoś w rejestrze.

  Odpowiedz
 2. Mariusz

  Mnie się ciągle wyświetla komunikat, że moje oprogramowanie jest, nie oryginalne. Kontaktowałem się z firmą Microsoft, sprawdziłem i oprogramowanie, jest oryginalne. I tak samo miałem dotychczas, na komputerze. Od chwili zakończenia WIN7, mam ciągle same problemy. Microsoft kłamie, a psuje na siłę oryginalne oprogramowanie na komputerze, tym którzy jeszcze nie mają Win10. Taka jest prawda. Również zostały mi wymazane wszystkie dotychczasowe aktualizacje, jakie miałem. Do tego komputer samoistnie się wyłącza. A po uruchomieniu systemu na komputerze stacjonarnym, wyświetla mi się czarna tapeta. Po paru minutach, komputer zaczyna działać. Zaczęło się to wszystko, gdy Microsoft, zaprzestał wspierać WIN7. Myślę że jest to celowe działanie, z ich strony. Wszystko działało, a teraz się wszystko psuje. Powinien podać ich do sądu, za takie praktyki. Rozmawiałem z prawnikiem, ale sprawa co nie co kosztuje, więc piszę to tutaj, co robi firma Microsoft.

  Odpowiedz
  • Mateusz@ Nie chcę za bardzo odnosić się do twoich poglądów w temacie spisku ze strony Microsoft, wytoczenia im procesu itp.itd. Firma ta nie jeden proces już z tego tytułu miała, ma i mieć na pewno będzie.

   Co do kwestii popsucia oryginalności „kiedyś słyszałem kolegi który słyszał od taty Marcina” że dziwne problemy z legalnością oryginalnego Windowsa (chodziło chyba o Vistę) pojawiły się w momencie zainstalowania aktywatora do tego systemu. A także w momencie walki programu antywirusowego z tym że aktywatorem. Jednak nie wiem jak to się ma do Windows 7.

   Odpowiedz
  • Mikołaj

   Wiesz, nie sądzę, że te problemy które cię spotkały są spowodowane celowym działaniem Microsoftu. Gdyby to było celowe, to słychać byłoby o większej liczbie takich przypadków no i sam MS mógłby się spodziewać pozwu zbiorowego, który byłby dla nich raczej nie najlepszy PRowo. Prędzej uwierzyłbym w jakiś dziwny zbieg okoliczności, przez który doświadczasz takich problemów niż to, że robią ci to specjalnie

   Odpowiedz
  • Vilk

   To już nie jest twój komputer…..

   Odpowiedz
  • sadada

   U mnie działa. Masz wirusy.

   Odpowiedz
 3. Tomasz21

  Witam; @Mariusz. Ja kiedyś miałem problem, winda-XP-ek. Stare czasy.
  Wtedy ta firma próbowała mnie zmusić do ponownego wykupu licencji.
  Jak to mówią do trzech razy sztuka. Blokowali PC-ta, Reklamacja, I ponowne za miesiąc zablokowanie, Reklamacja, I trzecie zablokowanie, po miesiącu. Propozycja zmiany Dystrybucji. Na coś, tam wtedy nowszego.
  Po trzecim razie; Skasowałem windę, i wgrałem Linuxa-Mint. A po dwóch latach zamieniłem na Debiana. To co piszę to są bardzo stare dzieje. To już jest prehistoria. Ale działanie tej firmy, nic się nie zmieniło; stosuje dalej podobne praktyki. Można było się procesować z nimi. Pytanie, tylko Po Co?
  Zmiana dystrybucji zajęła, 1/2-godziny. Od tamtej pory mam święty spokój. Zapomniałem już o tym zdarzeniu. więcej żadnych problemów już nigdy nie miałem, typu nie wydarzona Dystrybucja.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 4. jasc

  Opisane objawy: czarny ekran, informacja o nieoryginalności, zamykanie systemu po godzinie – świadczą o zakończeniu okresu triala, a w wypadku wersji retail/OEM, uszkodzeniu modułu sprawdzania statusu licencjonowania – prawdopodobnie na skutek usterki dysku. Czeka Cię po prostu reinstalacja systemu i wszystko wróci do normy.

  Odpowiedz

Odpowiedz