MEGA sekurak hacking party już 13. czerwca – zdobądź bilety tutaj.

Duży wyciek danych z platformy streamingowej Twitch.tv. Atakujący udostępnili m.in. informacje na temat zarobków twórców i kody źródłowe serwisu

06 października 2021, 21:07 | W biegu | 1 komentarz

Twitch to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych, umożliwiająca swoim użytkownikom prowadzenie transmisji na żywo. W sierpniu 2014 roku została ona kupiona przez Amazon.com za kwotę 970 milionów dolarów. Według danych udostępnianych przez Twitch.tv stronę każdego dnia odwiedza około 10 milionów użytkowników. Serwis ten ma jednak wiele wad, np. takich jak: nakładanie blokad na użytkowników z absurdalnych powodów, bezradność w stosunku do raidów botów nękających twórców czy toksyczna społeczność. Jedna z osób odwiedzających forum obrazkowe 4chan, w ramach protestu przeciwko „obrzydliwie toksycznemu szambu”, jakim według autora wpisu jest Twitch, postanowiła opublikować 128 GB danych należących do platformy:

W wycieku znajdziemy między innymi informacje na temat zarobków twórców serwisu od 2019 roku oraz kody źródłowe należące do Twitcha, w tym kod niejawnego dotąd projektu Vapour, czyli odpowiednika platformy cyfrowej dystrybucji gier komputerowych Steam autorstwa Amazon Game Studios:

Co ciekawe, wyciek obejmuje także narzędzia zespołu SOC (Security Operations Center) Twitcha służące do przeprowadzania symulowanych cyberataków (red teaming) na własną infrastrukturę oraz model zagrożeń (threat model) firmy:

Warto dodać, że nazwa wątku “twitch leaks part one” sugeruje kolejne publikacje:

Choć obecnie nic nie wskazuje na to, żeby atakujący byli w posiadaniu danych takich jak loginy i hasła użytkowników, tak mimo wszystko zalecamy – w przypadku Twitcha – zmianę hasła oraz skonfigurowanie uwierzytelnienia dwuskładnikowego:

Na koniec przypominamy, że na Sekuraku znajdziecie poradniki do menedżerów haseł KeePassXC i Bitwarden.

~ Jakub Bielaszewski

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. zakius

    przykre jest to, że twitch i youtube mają tak samo beznadziejne podejście w kwestii zarówno jasnego egzekwowania zasad jak i odwołań, ale siła rozpędu uzyskały monopol i nikt nie może z nimi konkurować, jeśli chcesz istnieć w ich kategoriach musisz tam być…

    Odpowiedz

Odpowiedz