Zostań certyfikowanym specjalistą Microsoft i zdobądź darmowy voucher na egzamin.

Dostęp do systemów bezpieczeństwa lotniska, dokumentacje do amerykańskich wojskowych dronów – w darknecie handel kwitnie

11 lipca 2018, 21:33 | W biegu | komentarze 2

McAfee donosi o wystawionym na sprzedaż dostępie RDP do zhackowanego systemu dużego lotniska. I nie chodzi tu przykładowo o mało istotne infokioski czy elektroniczne bannery reklamowe, ale o dość krytyczne systemy:

security and building automation systems

Cena? $10

Z kolei firma Recorded Future wskazuje różne dokumentacje, które ktoś prawdopodobnie pobrał z niezabezpieczonego serwera FTP. Materiały z kursów serwisowania drona MQ-9 Reaper, instrukcja do czołgu M1 ABRAMS, czy dokumenty pokazujące taktyki stosowane przez amerykańskie plutony czołgów:

Some of the sensitive documents put up for sale include maintenance course books for servicing MQ-9 Reaper drones, and various training manuals describing comment deployment tactics for improvised explosive device (IED), an M1 ABRAMS tank operation manual, a crewman training and survival manual, and a document detailing tank platoon tactics.

Tutaj darknetowa cena jest nieco wyższa $150-$200 za cały pakiet.

Trochę jak na pchlim targu. Duże urozmaicenie towaru, dużo przechodzonych produktów lub marnej jakości, ale czasem można trafić na perłę w niskiej cenie. Dodajmy jeszcze jedno – nielegalną perłę.

–ms

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

  1. John Sharkrat

    Bo to hack do CPL.

    Odpowiedz
  2. asdasd

    Ale przecież wszyscy zawsze mówią że opensource, transparencja jest dobra dla bezpieczeństwa. Skoro tak jest to najlepiej by było opublikować wszystko związane z bronią atomową bo przecież to wymaga najlepszego bezpieczeństwa.

    Odpowiedz

Odpowiedz