nie daj się cyberzbójom! – zapisz się bezpłatne szkolenie o bezpieczeństwie dla wszystkich

Czy Gmail zablokował pocztę elektroniczną rosyjskiej Dumy? A nie – to pan Siergiej ma problem z adresem: duma.gov@gmail.com

21 kwietnia 2022, 11:22 | W biegu | komentarze 2

Kabaret? Dezinformacja? Brak elementarnej wiedzy o działaniu poczty elektronicznej? Łamanie zasad korzystania z poczty „korporacyjnej”? A może wszystko w jednym? W każdym razie część mediów podchwyciło informacje o rzekomym zablokowaniu przez Gmail poczty elektronicznej rosyjskiej Dumy. Poniżej oryginalny wpis z FB „poszkodowanego”:

(tłumaczenie Google Translate): Gmail zablokował naszą pocztę służbową duma.gov. Bez możliwości odzyskania danych. Zachowaj ostrożność, zapisuj dane osobowe w innych zasobach. Koledzy, którzy potrzebują mojego nowego maila, napiszcie osobiście, podzielę się nim.

Okazało się jednak że chodzi o prywatny adres pana Sergieja: duma.gov@gmail.com, a wyjaśnienia tutaj:

(…) Ale potem byłem deputowanym do Dumy Państwowej i stworzyłem pocztę z dogodnym adresem.

(…) Ten mail był używany przez nas do dość otwartych działań. Nie jesteśmy tajnymi ludźmi i nie boimy się, że zachodnie służby wywiadowcze czasem czytają naszą korespondencję.

(…) skrzynka została zablokowana [przez Gmail] z nieznanego powodu.

~Michał Sajdak

Spodobał Ci się wpis? Podziel się nim ze znajomymi:Komentarze

 1. zero one

  Żeby Duma miała pocztę gmail… :-|
  No… chyba że mają w tym jakiś istotny cel.

  Odpowiedz
  • Jedyny cel ( związany z IT a nie bezpośrednio polityka), jaki przychodzi mi na myślą to chętka „małp spod Uralu” żeby ich pocztą nie lądowała stałe w spamie. Jednak @gmail.com ma jakąś reputację, rosyjski serwer pocztowy niekoniecznie ;)

   Odpowiedz

Odpowiedz